03 / Червень, 2021
3 червня у Хмельницькому відбулося засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Захід відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського та за участі голови Офісу Президента Андрія Єрмака, заступника голови Офісу Президента Кирила Тимошенка та представників місцевих і регіональних влад.
У вступному слові Глава держави проінформував про наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема щодо вдосконалення плати за землю, податку на нерухоме майно, на доходи фізичних осіб, єдиного й транспортного податків. «Мова не про збільшення цих податків, а про збільшення тієї частки, яка залишається на місцях», – підкреслив Володимир Зеленський (читати більше).
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив: «Планується збільшити нормативи зарахування ПДФО до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. А також розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо адміністрування та контролю за сплатою місцевих податків і зборів».
В ході засідання було обрано Голову Палати - ним став Львівський міський голова Андрій Садовий. Його заступниками обрано Дніпровського міського голову Бориса Філатова та Житомирського міського голову Сергія Сухомлина. До складу президії Конгресу місцевих та регіональних влад також обрано Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана.
Учасники засідання затвердили склад лічильної комісії й секретаріату засідання Палати та схвалили Регламент роботи Палати.
У засіданні взяли участь по п’ять представників з кожної області: голови обласних центрів, міських та сільських громад. Також були запрошені голови районних рад та адміністрацій.
Під час заходу розглянули важливі для місцевого самоврядування питання, а саме: фінансування, готовність до опалюваного сезону та передача професійно-технічних училищ на баланс громад.

    

     

      
 
 Повне відео засідання за посиланням

Нагадаємо, 25 лютого відбулося засідання Ради розвитку громад і територій , під час якого Президент України підписав Указ про створення Конгресу місцевих та регіональних влад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)