28 / Липень, 2017
27 липня в Асоціації міст України відбулась спільна зустріч Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана, аналітика з питань освіти Людмили Мозгової та помічника-консультанта народного депутата України Наталії Головнюк.
Приводом до зустрічі стала ініціатива щодо співпраці з Асоціацією міст України народного депутата Тараса Кременя, озвучена ним 12 липня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Під час розгляду Проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності (№ 6164) народні депутати обговорили необхідність зміни містобудівних умов у частині покладання зобовʼязань на забудовників щодо будівництва обʼєктів соціальної інфраструктури, зокрема дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, спортивних майданчиків тощо.
Народний депутат України Тарас Кремінь звернувся з пропозицією до Асоціації міст України спільно підготувати законопроект, що передбачатиме відповідні норми під час забудови міст.
Під час зустрічі з Наталією Головнюк були обговорені чинні норми законодавства з питань містобудування та спрогнозовано ризики, що можуть бути спричинені можливими змінами до нормативно-правових документів.
"Ми маємо максимально зацікавити забудовника, запропонувавши вигідний економічний механізм, чим забезпечити потреби громад у будівництві навчальних закладів, інших обʼєктів соціальної інфраструктури, – у ході розмови зауважив Олександр Слобожан і додав: – Для цього необхідно здійснити ґрунтовні фінансово-економічні розрахунки, що мають лягти в основу розроблених змін до законодавства, щоб показати прозоро фінансові видатки та запобігти корупційним ризикам".
Натомість Наталія Головнюк акцентувала на розробці модельного розрахунку на прикладі двох областей: Миколаївської та Закарпатської. 
За наслідками зустрічі прийнято рішення про підготовку аналітичних матеріалів, що стануть підґрунтям для розробки концепції відповідних нормативно-правових змін.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)