26 / Вересень, 2022

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі телеканалу «Еспресо» розповів про розподіл освітньої субвенції та переваги дистанційного навчання під час опалювального сезону.
Він зазначив, що всі громади Чернігівської та Дніпропетровської області перевели навчальні заклади на онлайн навчання. Є декілька причин, чому муніципалітети приймають рішення про надання дистанційної освіти 
Перша причина — це безпека. Станом на середину серпня 41%  навчальних закладів мають пристосовані для укриття підвали.  Бомбосховища, які відповідають всім необхідним стандартам — лише 11%. 
Друга причина, яку назвав Олександр Слобожан, — це економія фінансового ресурсу та енергоносіїв, адже чим менше газу споживає громада, тим більше його залишається у НАК Нафтогазу для потреб промислових підприємств або бізнесу. До того ж, можна буде уникнути дефіциту ресурсу і підвищення ціни на нього.
Третя причина — в разі виникнення надзвичайних ситуацій, саме навчальні заклади можуть стати резервними пунктами обігріву для населення.
Олександр Слобожан зауважив, що за ініціативи Асоціації міст України були внесені зміни до постанови Уряду щодо пріоритетності видатків для місцевого самоврядування, щоб вони мали змогу спрямовувати кошти на підготовку до опалювального сезону та облаштування  приміщень цивільного захисту. 
Відповідаючи на запитання ведучої, О. Слобожан зазначив, що в середині 2022 року обсяги освітньої субвенції були зменшені. Наразі надходить багато скарг від громад про те, що їм не вистачає коштів на виплату зарплат освітянам та сплату за енергоносії в листопаді-грудні. Виконавчий директор АМУ висловив сподівання, що Уряд перерозподілить освітню субвенцію з урахуванням різниці контингенту учнів на заході та сході України станом на 1 жовтня.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)