15 / Квітень, 2020

15 квітня 2020 року в Україні зафіксовано 392 (14.04.2020 – 3 372) нових випадки захворювань на COVID-19 за добу. Приріст хворих за добу в порівнянні з попередньою добою склав +11,2. Усього 3764 інфікованих COVID-19 в Україні, з них 108 летальних, 143 пацієнти одужали.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 241 випадок;
Волинська область — 100 випадків;
Дніпропетровська область — 74 випадки;
Донецька область — 12 випадків;
Житомирська область — 130 випадків;
Закарпатська область — 110 випадків;
Запорізька область — 99 випадків;
Івано-Франківська область — 356 випадків;
Кіровоградська область — 192 випадки;
м. Київ — 612 випадків;
Київська область — 230 випадків;
Львівська область — 152 випадки;

  • Луганська область — 4 випадки;
    Миколаївська область — 14 випадків;
    Одеська область — 70 випадків;
    Полтавська область — 27 випадків;
    Рівненська область — 173 випадки;
    Сумська область — 77 випадків;
    Тернопільська область — 287 випадків;
    Харківська область — 25 випадків;
    Херсонська область — 41 випадок;
    Хмельницька область — 34 випадки;
    Чернівецька область — 589 випадків;
    Черкаська область — 105 випадків;
    Чернігівська область — 10 випадків.

На амбулаторному лікуванні 2 145 пацієнтів. Усього госпіталізовано 1 368 осіб, з них 59 дітей. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 108 людей, з них 56 чоловіків та 52 жінки. Серед померлих переважають особи віком від 50-ти років (85%). Загалом 143 людини вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

У світі на 11:00 15 квітня зареєстровано 2 005 214 випадків захворювання на COVID-19, зокрема 126 843 летальні, а 485 861 людина одужала. На території Європейського регіону ВООЗ станом на 10:00 (UTC+1) 14 квітня зареєстровано 944 294 випадки захворювання на COVID-19, зокрема 80 733 летальні.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Людям із легкими проявами нової коронавірусної інфекції лікар може рекомендувати залишатися вдома на самоізоляції. Ознаки легкого перебігу COVID-19:

  • підвищення температури тіла до 38 °С, що можна контролювати прийомом жарознижувальних препаратів;
  • нежить;
  • відсутність змін психічного стану (порушень свідомості, млявості);
  • сухий кашель без ознак дихальної недостатності (утрудненого дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • відсутність шлунково-кишкових проявів (нудоти, блювання та/або діареї).ї
  • ПРАВИЛА САМОІЗОЛЯЦІЇ

Регулярно провітрюйте приміщення.

Бажано, щоб хворого доглядала одна людина, яка не належить до групи ризику щодо появи ускладнень.

Увага‼! Усі члени домогосподарства є контактними особами. Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті чи триматися на відстані не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд із дитиною, і перед контактом мити руки теплою водою з милом 20–40 секунд.

Варто обмежити рух місцями спільного користування.

Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом. Правила використання масок.

Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.

Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.

Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.

Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки з милом.

Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому самому приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.

Уникайте спільного користування зубними щітками, рушниками, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання мийте з мийним засобом. Викидати посуд не слід.

Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.

Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайний пральний порошок. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.

Якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування SARS-CoV-2.

З питань стосовно карантину, допомоги літнім людям під час карантину, алгоритму виявлення та лікування коронавірусної інфекціїї COVID-19 звертайтеся на телефони гарячих ліній у відповідному регіоні. 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)