26 / Грудень, 2020

На Урядовому порталі опубліковано Розпорядження КМУ від 16.12.2020 №1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій». Відповідно до якого передбачається :

  • реорганізація районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX “Про утворення та ліквідацію районів”, шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, згідно з додатком 1;
  • утворитення районних державних адміністрацій в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою, як нових юридичних осіб публічного права згідно з додатком 2;
  • здійснення реорганізації районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій, утворених згідно з абзацом третім цього пункту, згідно з додатком 3.

Юрисдикція районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX, поширюється на всю територію відповідних новоутворених районів.

Також оприлюднено Постанову КМУ  від 16.12.2020 №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються».  Відповідно до даного акту визначається механізм здійснення заходів, пов’язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України. 

Перехід майна, майнових прав та обов’язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:

  • у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів — з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації;
  • у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, — з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.

Передавальний акт складається комісією з реорганізації та затверджується головою облдержадміністрації.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)