29 / Липень, 2022
Міністерство освіти і науки України внесло деякі зміни до Інструктивно-методичних матеріалів щодо порядку підготовки закладу освіти до нового 2022/23 навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
АМУ звертає увагу, що в цілому структура і зміст Інструктивно-методичних матеріалів лишилися такими ж. Зміни торкнулись лише двох моментів, зокрема:
- виключено зі складу комісії, що приймає заклад освіти в експлуатацію, представника територіального органу Державної служби якості освіти України (третій і четвертий абзаци сторінки 2 Інструктивно-методичних матеріалів);
- до розділу Загальні положення Інструктивно-методичних матеріалів додано абзац такого змісту: "З метою оптимізації персонального складу комісій пропонується включити до їх складу лише тих осіб, яких безпосередньо планується залучити до опрацювання питань перевірки у відповідних сферах діяльності» (абзац п’ятий на сторінці 2 Інструктивно-методичних матеріалів).
З повним текстом оновлених Інструктивно-методичних матеріалів можна ознайомитися за посиланням.
Про організацію освітньої діяльності в закладах позашкільної освіти у 2022/23 навчальному році МОН підготувало окремого листа, в якому надало рекомендації щодо організації освітньої діяльності закладів позашкільної освіти за основними напрямами позашкільної освіти.
Також раніше, на офіційному сайті МОН опублікувало рекомендації першочергових кроків з підготовки закладів освіти до нового 2022/23 навчального року, зважаючи на умови воєнного стану.
Через необхідність посилення безпекової складової роботи закладів освіти в умовах воєнного стану МВС та МОН започаткували спільний проєкт «Безпечне освітнє середовище в умовах війни», в межах якого заплановано проведення низки профілактичних заходів, зокрема планується:
  • розміщення в закладах освіти відповідних інформаційних стендів та проведення працівниками Національної поліції та ДСНС на початку навчального року уроків безпеки для дітей та вчителів;
  • внесення змін в навчальні програми для учнів 6-11 класів, зокрема з предмета "Захист України". До нього буде додано відомості про мінну безпеку, у тому числі як поводитися, коли помітили вибухонебезпечні предмети, куди повідомляти, чого робити не можна;
  • розроблення «Абетки з безпеки для школяра середньої школи» та відповідний мобільний додаток, щоб кожна дитина могла знайти для себе відповіді на запитання  як себе поводити в небезпечних ситуаціях.
Окрім того, МВС має забезпечити посилену охорону садочків, шкіл, вищих навчальних закладів, а також забезпечити розвезення і супровід школярів до навчальних закладів у разі потреби.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)