11 / Квітень, 2019
11-12 квітня у Тернополі проходить засідання Секції Асоціації міст України з питань освіти. Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Співорганізатором засідання є управління освіти і науки Тернопільської міської ради.
У засіданні Секції Асоціації міст України з питань освіти беруть участь більше 40 освітян з різних областей України, серед яких – керівники органів управління освітою та відділів місцевих рад з питань освіти, їхні заступники, завідувачі методичних кабінетів. Також серед учасників - керівник експертної групи з питань забезпечення якості освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Наталя Байтемірова, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олена Козієвська.
Відкрила роботу засідання начальник управління освіти Первомайської міської ради, голова Секції Асоціації міст України з питань освіти Галина Остапенко, яка привітала усіх учасників, розповіла мету й окреслила завдання засідання Секції АМУ та запросила до конструктивного діалогу.
 
  
З вітальним словом до учасників Секції звернувся Тернопільський міський голова Сергій Надал. Він радо привітав учасників та наголосив на важливості таких зустрічей і побажав плідної роботи. «Ми щиро вітаємо усіх у Файному місті. Висловлюю велику подяку Асоціації міст України та проекту ПУЛЬС за те, що є така можливість обговорити важливі питання, які стосуються сфери освіти. Освіта має бути в пріоритеті, адже це наше майбутнє. Відтак, у Тернополі щороку суттєво збільшується фінансування освітньої сфери, що й дає свої результати. Адже місто Тернопіль другий рік поспіль займає 2 місце по Україні за результатами ЗНО, за що висловлюю щиро подяку освітянам Тернополя. Суттєві проблеми, які стосуються суттєвого недофінансування сфери освіти, проблеми, щодо фінансування закладів профтехосвіти (лише 27 % студентів є мешканцями міста, а фінансів потрібно чимало, лише 45 % студентів після закінчення закладів профтехосвіти залишаються працювати в місті), існує чимало проблем у дошкільній освіті. Проблеми безперечно є, здебільшого усі проблеми є спільними, тому якщо вирішувати їх разом, то вирішення буде швидшим», - сказав  Сергій Надал.
Аналітик АМУ з питань освіти, кандидат педагогічних наук Людмила Мозгова відзначила: «Рада вітати усіх саме у м. Тернополі. Адже Тернопільський міський голова один із небагатьох міських голів, в той час (восени 2018 р.), коли повсюди лунало те, що у сфері освіти все гаразд, голосно заявив про суттєве недофінасування освітньої галузі, за що висловлюю подяку, адже завдяки цьому вже у грудні 2018 року під час засідання Уряд схвалив два розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році», якими бюджетам 44 міст та ОТГ збільшено обсяг освітньої субвенції на 88 млн гривень».
Після вітальних слів учасники засідання перейшли до розгляду актуальних питань реформування галузі освіти. Аналітик Асоціації міст України з питань освіти Людмила Мозгова проаналізувала основні зміни в законодавстві та стан місцевого самоврядування у галузі освіти, ознайомила учасників з діяльністю Асоціації міст України та Проекту ПУЛЬС у законодавчому процесі та впровадженні реформи освіти, зокрема у частині збільшення ресурсів бюджетів громад (презентація).
  
 
 

    

Круглий стіл із обговорення проблем галузі та необхідних змін до чинного законодавства

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)