15 / Серпень, 2023

За ініціативи Міністерства відновлення 15 серпня 2023 року відбулось обговорення підстав для застосування вето до законопроєкту 5655, зазначених Асоціацією міст України у зверненні до Президента України.
Автори законопроекту 5655 продемонстрували інфографіку Асоціації міст України щодо негативів 5655 й намагалися обґрунтувати наявність можливостей і прав у громадськості для участі в обговоренні питань з містобудування.
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, та Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України, звернули увагу присутніх на тому, що в інфографіці до питань громадськості є ще шість негативів, закладених у 5655, а саме:
- порушуються права власників земельних ділянок,
- легалізується незаконне будівництво,
- вводиться приватний контроль за бізнесом,
- безвідповідальність приватних контролерів,
- стимулюється масове самочинне будівництво,
- знищується ідея електронних послуг.

Відсутність коментарів авторів законопроєкту до цих пунктів означає їхню згоду з негативним впливом 5655 у цих питаннях.

На питання про шлях і результати подання заяви від громадськості, присутні конкретної відповіді не отримали.

Можливості виступити тим представникам місцевого самоврядування, які були підключені онлайн, організатори не надали.

Представники Асоціації міст України підсумували, що єдиною метою таких обговорень, якщо люди прагнуть змінити сферу містобудування у відповідності до світових принципів, прямуючи до ЄС, може бути звернення до Президента України про застосування вето до 5655.

Порядок денний обговорення

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)