08 / Вересень, 2016

7 вересня 2016 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням першого заступника голови Комітету О.Співаковського. У роботі взяли участь Міністр освіти і науки України Л.Гриневич, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, ректори вищих навчальних закладів, громадськості, засобів масової комунікації, а також аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Л. Мозгова.

Серед нормативно-правових документів, актуальних для діяльності органів місцевого самоврядування, розглядався:

  • Проект Постанови «Про Основні напрями бюджетної політики на 2017 рік» (№4971)

Проектом Постанови було запропоновано схвалити основні напрями бюджетної політики на 2017 рік, зокрема у галузі освіти. Оскільки зміст цього документа є базовим для прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік», торкається діяльності органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України офіційно надіслала висновки з пропозиціями до Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік додати:

1. Спрямування коштів із Державного фонду регіонального розвитку на будівництво та ремонт доріг для забезпечення діяльності освітніх округів.

2. Збільшення освітньої субвенції у частині фінансування здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічних навчальних закладах.

3. Забезпечення фінансування професійно-технічних навчальних закладів, які надають професії загальнодержавного значення, що є пріоритетними для розвитку економіки країни.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила на узгодженій позиції з Міністерством фінансів України щодо необхідності фінансування здобуття повної загальної середньої освіти у професійно-технічних навчальних закладах. Поряд із тим зазначила, що ведуться перемовини щодо 800 млн. грн., необхідних для фінансування професій загальнодержавного значення.

Комітет прийняв рішення прийняти за основу проект Постанови.

У порядку денному засідання Комітету також розглядалось питання, що стосується діяльності органів місцевого самоврядування, а саме:

  • Про стан забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів України

Представник Міністерства освіти і науки проінформував, що станом на 07.09.2016 року 71% підручників завезено у школи, решта буде довезена до 01 листопада 2016 року. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич констатувала, що Міністерство виконано всі свої зобов’язання щодо забезпечення підручниками, зокрема завезено 100% підручників для 8 класів, що виготовлялись за кошти державного бюджету. Підручники для 4 та 7 класів мали бути виготовлені пропорційно: 50% за кошти державного бюджету, що і було зроблено, та 50% за кошти бюджетів органів місцевого самоврядування. Як зазначила Міністр, «органи місцевого самоврядування показали різну спроможність щодо закупівлі підручників», що спричинило проблеми з їх вчасною закупівлею та довезенням до місць навчання дітей окремих регіонів.

Також на засіданні Комітету розглядались питання вступної кампанії 2016 року до вищих навчальних закладів.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)