12 / Липень, 2017
11 липня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. У засідання взяла участь аналітик АМУ Є. Лалименко.
Комітет розглянув та підтримав ряд законопроектів, серед яких, зокрема:
  •  «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму» (№2232а) до другого читання.
Проект надає право особистим селянським господарствам займатися діяльністю, спрямованою на надання туристичних послуг у сільській місцевості. Органи місцевого самоврядування мають сприяти розвитку «зеленого туризму» та фаховій підготовці членів особистих селянських господарств з надання туристичних послуг.
  •  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (№ 6049-1).
Проект встановлює порядок проведення інвентаризації земель масивів сільськогосподарського призначення, механізм розробки документації з врахуванням виправлення помилок, які були допущені раніше. Також регулюються питання обміну земельними ділянками в масиві. Органам місцевого самоврядування надається можливість формування масивів земельних ділянок, передача їх в оренду шляхом проведення торгів.
 
Асоціація міст України висловила підтримку цим законопроектам.
 
На засіданні виступив народний депутат Козаченко Л.П. з питання щодо обліку та реєстрації земельних ділянок у базах Мінюста та Держгеокадастру. Питання є вкрай важливим, оскільки  місцеві бюджети недоотримують кошти від плати за землю. Так, база реєстрації прав на землю Мінюста не містить даних до 2012 року. Комітет доручив Мінагрополітики з залученням інших органів та асоціацій в найкоротші терміни розробити проект Закону для врегулювання цього питання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)