21 / Лютий, 2018
19-20 лютого у Києві відбувся Форум місцевого самоврядування з обговорення проблемних питань у сфері кадрової політики і організації роботи рад, надання адміністративних послуг, діяльності об’єднаних територіальних громад. Захід провела Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У Форумі взяли участь 150 представників органів місцевого самоврядування, які працюють у сферах кадрової політики та надання адміністративних послуг, а також представники об’єднаних територіальних громад.
Мета заходу – обговорення розроблених Асоціацією міст України в рамках проекту ПУЛЬС  Стратегій секторальних реформ за напрямками: кадрова політика і організація роботи рад;  надання адміністративних послуг та електронне урядування, а також питань діяльності ОТГ. Читати більше про Форум.
В рамках Форуму працювало три відповідні тематичні робочі групи.
За підсумками обговорення секторальної Стратегії, розробленої АМУ в рамках Проекту ПУЛЬС, та дискусії під час засідання групи «Адміністративні послуги та електронне урядування» учасники висловилися за прискорення прийняття законопроектів:
№6388 про внесення змін до Закону України «Про адміністративні послуги» в частині удосконалення порядку надання адміністративних послуг;
№6150 "Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та наближення до громадян адміністративних послуг у сфері  державної реєстрації актів цивільного стану".
Також представники громад звернулися до АМУ з пропозиціями:
  • допомогти вирішити правові проблеми ведення реєстрів територіальних громад (зокрема, обмін інформацією між суб'єктами, вирішення проблеми притягнення до адміністративної відповідальності порушників тощо);
  • сприяти подоланню супротиву на місцях передачі повноважень ЦНАПам органів місцевого самоврядування.
Також учасники наголосили, що необхідно запланувати розробку змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» щодо вдосконалення процедури реєстрації.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)