18 / Лютий, 2020
17 лютого 2020 року відбулось засідання Урядового комітету з питань формування державної політики під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета. Позицію Асоціації міст України представляв директор Аналітичного центру Асоціації міст України Ярослав Рабошук.
Під час засідання члени комітету розглянули такі проєкти нормативно-правових актів у сфері освіти:
Актом пропонується врегулювати особливості встановлення щомісячної доплати в розмірі 20% педагогічним працівникам, які успішно пройшли сертифікацію. Акт підготовлений на виконання статті 51, частини п’ятої статті 61 Закону України «Про освіту». У той же час пропонується виплати на ці потреби здійснити з освітньої субвенції та з місцевих бюджетів. АМУ, у свою чергу, підтримує проєкт акта із зауваженням, що відповідна доплата має бути передбачена в обсягах освітньої субвенції, оскільки відповідно до Бюджетного кодексу України оплата праці педагогічних працівників здійснюється за кошти освітньої субвенції. Зважаючи на це, АМУ запропонувала викласти останній абзац постанови у такій редакції: «Виплата щомісячної доплати за успішне проходження сертифікації здійснюється за рахунок та в межах освітньої субвенції, передбаченої місцевим бюджетам Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік». За результатом проведеної дискусії у кінцевій редакції має бути врахована позиція АМУ.
Проєктом акта вносяться зміни до формули з урахуванням пропозицій АМУ щодо розрахунків обсягів освітньої субвенції відповідно до реального контингенту учнів, а також приводиться термінологія в акті відповідно до Закону України «Про освіту». Звертаємо увагу, що документ містить уточнення специфіки розрахунку обсягу освітньої субвенції: так, для міських ОТГ обсяг розраховуватиметься як для міст обласного значення. У той же час залишаються чинними коефіцієнти для розрахунку обсягів субвенції для міст обласного значення, які мають більше 10% сільського населення.
Нагадуємо, що минулого тижня Уряд уже здійснив перерозподіл коштів з метою врахування реального контингенту здобувачів освіти в обсягах освітньої субвенції на 2020 рік.
Проект акта передбачає затвердження плану заходів на 2020 рік з метою забезпечення поетапного зниження масштабу бідності, запровадження нових механізмів її запобіганню та подолання соціального відчуження, поліпшення рівня життя та підвищення рівня доступу населення до соціальних послуг. У сфері освіти йдеться про розвиток мережі приватних закладів освіти, опорних шкіл, закупівлю шкільних автобусів (у тому числі спеціальних), затвердження Державного стандарту профільної середньої освіти, проведення моніторингу та оцінки впровадження та розвитку інклюзивного навчання тощо.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)