27 / Жовтень, 2023

24-26 жовтня 2023 року відбулась триденна міжнародна онлайн конференція «Відновлення України», проведена в рамках співпраці Національної асоціації муніципалітетів Італії, Торгово-промислової палати Італії в Україні, компанії FederCamere та Асоціації міст України.

Конференція була присвячена відновленню України у співпраці з європейською спільнотою та іншими державами.

Участь в Конференції взяли найвищі посадові особи міністерств Італії,  представники посольств, неурядових організацій, бізнесу, місцевого самоврядування Італії та України.

З вітальними словами виступили:

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, подякував міжнародним партнерам за підтримку України у цей складний час та представникам українських громад за неймовірну стійкість і наполегливу роботу;

Антоніо Рагонезі, Керівник сектору з питань європейської політики, територіального співробітництва та інтернаціоналізації Національної асоціації італійських муніципалітетів;

Ренато Вальтер Тоньї, Почесний президент Торгово-промислової палати Італії в Україні;

Мауріціо Карневалі, Президент компанії FederCamere.

«Ми всі щоденно потерпаємо від терористичних дій рф, тому зараз дуже важливо продовжувати спільними зусиллями боротися проти ворога, а також сприяти відновленню постраждалих громад та територій. Для цього потрібно налагоджувати співпрацю бізнесу, влади та громади», - зазначив О.Слобожан.

Також він нагадав про впровадження проєкту «Мости довіри», в рамках якого налагоджено партнерство громад України та Італії.

Юрій Фомічев, Славутицький міський голова, президент Асоціації «Енергоефективні міста України», в ході тематичної панелі з енергоефективності громад зазначив, що Україна потребує не лише прямої допомоги, а й взаємовигідних інвестицій в енергосистему країни за рахунок заощадження енергії. Як приклад термосанації він навів втілений у Славутичі спільний проєкт школи-дитсадка, що дозволяє економити близько 50% енергії.

Упродовж 24-26 жовтня в рамках заходу відбулись галузеві дискусійні панелі, технічні вебінари за напрямками: будівництво та інфраструктура, енергетика та навколишнє середовище, сільське господарство та продовольство, digital & services, громадянське суспільство та некомерційні організації.

Також у рамках заходу за сприяння Асоціації міст України працювала онлайн виставка-презентація стендів територіальних громад України, на якій було представлено інвестиційні та інші проєкти.

Конференція організована під високим патронатом Європейського парламенту та патронатом: Міністерства підприємництва та виробництва Італії, Міністерства екології та енергетичної безпеки Італії, Міністерства інфраструктури та транспорту Італії, Міністерства сільського господарства, продовольчого суверенітету та лісового господарства Італії, Міністерства економіки та фінансів Італії; Міністерства енергетики України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України; Італійського агентства з розвитку співробітництва, Національної асоціації будівельників, Федерація європейської будівельної індустрії; Конфедерації будівельників України, UkraineInvest, Європейсько-українського енергетичного агентства та Unioncamere e DZ.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)