16 / Березень, 2017
15 березня Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства розглянув проект Закону «Про комерційний облік комунальних послуг» (№ 4901), що підготований до другого читання.
Законопроект визначає засади комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів. Асоціація міст України в цілому підтримала цей законопроект, але при цьому висловила заперечення щодо щодо розширення власних повноважень органів місцевого самоврядування додатковим повноваженням здійснювати моніторинг оснащеності вузлами обліку і обсягів споживання комунальних послуг. На думку АМУ, проблему збору такої інформації можна вирішити шляхом коригування форм статистичної звітності, яка подається надавачами послуг.
Висловлена позиція Асоціації міст України була врахована при підготовці законопроекту до другого читання. Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді України повторно прийняти у другому читанні та в цілому доопрацьований проект Закону «Про комерційний облік комунальних послуг» без покладення на органи місцевого самоврядування  додаткового повноваження щодо моніторингу оснащеності вузлами обліку і обсягів споживання комунальних послуг, та надання відповідної інформації уповноваженому органу, визначеному законом.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)