11 / Січень, 2021
5 січня 2021 року у форматі Zoom-конференції відбулася робоча зустріч Секції Асоціації міст України з питань освіти.
На початку заходу координатор Секції аналітик АМУ з питань освіти Тетяна Куценко наголосила, що наразі важливо прояснити усі питання, що є новими для освітньої галузі, щоб ініціативи центральних органів виконавчої влади були зрозумілими і підтримувалися на місцевому рівні. Разом з тим, якщо законодавчі ініціативи не спрацьовують з об’єктивних причин, про це необхідно говорити і вдосконалювати освітню законодавчу базу. Адже у зв’язку із децентралізацією, саме органи місцевого самоврядування відповідають за забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти на місцях, а також дошкільної та позашкільної освіти.
У ході робочої зустрічі учасники обговорили поточний стан, нагальні питання та проблеми, що виникають в галузі освіти у зв’язку з реформою децентралізації та набуттям чинності окремих норм Закону України «Про повну загальну середню освіту». Зокрема, процес передачі закладів освіти від районів до комунальної власності громад у більшості ще не завершено, часто з причин, що не залежать від новостворених територіальних громад. Проте повноваження щодо забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти, утримання закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти від 1 січня 2021 року перейшли від районних до міських, сільських і селищних рад. І, оскільки саме органи місцевого самоврядування мають забезпечити безперервний освітній процес та роботу підпорядкованих закладів освіти, питання прийняття, перереєстрації закладів освіти у зв’язку із зміною власника потребують  якнайшвидшого вирішення.
За результатом обговорення прийнято рішення підготувати перелік проблемних питань, що стосуються організації та управління освітою, в рамках підготовки до засідання Секції, що планується наприкінці січня-початку лютого, на яке будуть запрошені високопосадовці профільних міністерств.
Сформовано чотири основні теми для підготовки питань:
 перереєстрація закладів освіти (зміна статутів, власника, типу закладу, терміни перереєстрації, інше);
 робота відділу освіти у новоствореній громаді (структура, назви посад, функції);
 новий санітарний регламент;
 освітня субвенція (невідповідність обсягів освітньої субвенції у 2021 році чинній Формулі).
У зв’язку із створенням органів управління освітою у новостворених сільських і селищних радах було запропоновано розширити склад Секції та залучити до її роботи нових членів.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)