28 / Березень, 2017
28 березня Вінницьке регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему «Освітні послуги в ОТГ. Формування освітнього округу». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Керівники та представники відділів освіти об’єднаних громад, обласного управління освіти Вінницької області та експерти у сфері освітніх послуг обговорили питання забезпечення надання якісних освітніх послуг в громадах після об’єднання.
Учасників практикуму привітав директор Вінницького регіонального відділення АМУ Владислав Філатов. Про мету, завдання практикуму повідомила модератор заходу, аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова. Вона розповіла про стан та перспективи реформування освітянського простору, детально зупинившись на законодавчих змінах галузі освіти. Людмила Мозгова зазначила, що управління освітнім процесом в об’єднаних громадах є пріоритетним напрямком в їхній діяльності. Але у кожного ОТГ відмінні від інших умови та можливості. І лише врахувавши всі потреби у користувачів послуг та можливості надавачів, можна створити систему, яка функціонуватиме на найвищому рівні та забезпечуватиме якісну освіту.
  
 
Заступник директора департаменту освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації Олена Чорна зазначила, що згідно із законодавством ОТГ можуть створювати власні комунальні навчальні заклади і ті, громади, які є найбільш фінансово спроможними, можуть це зробити вже найближчим часом.
  
 
Під час практикуму обговорювали питання інклюзивності освіти, доступності, підвищення рівня вчителів, виплати премій та зарплат викладачам, призначення директорів освітніх закладів, інші нагальні питання. Представники органів місцевого самоврядування, де ще не утворено ОТГ, мали можливість отримати інформацію про досвід організації освітнього процесу в об’єднаних громадах та ознайомитись із кращими практиками у цій сфері. Так, начальник відділу освіти Калинівської ОТГ Леонід Мацера презентував практичні напрацювання з питань надання освітніх послуг в об’єднаній громаді.
Освітяни Вінниччини взяли участь у роботі круглого столу, під час якого з’ясовували проблемні питання та окреслювали шляхи їх вирішення.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)