18 / Жовтень, 2023

15 жовтня 2023 року у м. Яворів Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було проведено круглий стіл на тему: «Особливості правового регулювання вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві».

Серед учасників заходу: народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, обласних державних/військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування прикордонних територій.

Учасники круглого столу обговорили:

- стан та перспективи розвитку транскордонного та міжтериторіального співробітництва,

- проблемні питання участі органів місцевого самоврядування у проектах і програмах транскордонного та міжтериторіального співробітництва,

- положення законопроекту №9450 про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві, що перебуває на розгляді в Комітеті.

Володимир Мягкоход, експерт з питань адміністративних послуг Асоціації міст України, наголосив на важливості і своєчасності роботи над усуненням адміністративних бар’єрів для такого співробітництва, створення умов для максимального залучення органів місцевого самоврядування до пошуку партнерів за кордоном.

Учасникам заходу також було обговорено ініціативу «CITIES 4 CITIES | United4Ukraine», яка націлена на створення тривалого добровільного міжнародного партнерства з територіальними громадами України, що полягає у наданні підтримки та допомоги територіальним громадам за європейськими стандартами та цінностями.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)