14 / Червень, 2024

Місто Дніпро налагоджує партнерські взаємини з норвезьким містом Драммен. Це рішення стало результатом навчального візиту делегації Асоціації міст України до Норвегії, до складу якої входили й представники Дніпровської міської ради.

30 травня 2024 року відбулася онлайн зустріч майбутніх партнерів, участь в якій взяли: секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара, мер Драммена Хʼєль Арне Хермансен, інші представники обох муніципалітетів асоціації місцевих та регіональних влад (KS) та Асоціації міст України (АМУ).

Кожна зі сторін презентувала міста та життя громад. Зокрема, Олександр Санжара зупинився на викликах, які щодня доводиться долати в умовах війни. Особливу увагу було приділено питанням внутрішньо-переміщених осіб і науково-технічному потенціалу, який зосереджено у Дніпрі.

Представники Драммена детально розповіли про роботу муніципальної системи, зупинилися на основних задачах, що стоять перед очільниками громади.

Наприкінці зустрічі учасники обговорили особливості співпраці між двома містами, намітили кроки реалізації спільних планів та окреслили очікувані результати.

За підсумками зустрічі почався процес обговорення проєкту угоди про співпрацю між Дніпром та Драмменом, яку в подальшому міста планують укласти. 

Драммен – п’яте за величиною місто Норвегії. Розташоване на південному сході країни, на відстані 45 кілометрів від столиці Норвегії Осло. Кількість населення станом на 2023 рік – 104109 жителів. У 2008 році  Драменн отримав приз ООН як найбільш привабливе для життя місто.

Налагодженню контактів Драммена та Дніпра сприяли Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (KS) та Асоціація міст України (АМУ).

Кожен новий міжнародний партнер – це союзник України. Побратимські зв'язки між містами об'єднують країни, регіони та людей, роблячи значний внесок у взаємовідносини між європейськими країнами. Майбутня угода про побратимство між українським Дніпром та норвезьким Драмменом – знак справжньої солідарності та взаємної підтримки на шляху до інтеграції у спільноту європейських держав.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)