20 / Травень, 2022

19 травня в режимі відеоконференції відбувся Діалоговий захід АМУ з питань місцевого економічного розвитку. Зустріч проводилася в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Метою діалогу було ознайомлення із програмою релокації бізнесу із зони бойових дій та обмін практичним досвідом із переміщення виробничих потужностей на території інших громад.
Учасники: представники Міністерства економіки України, Львівської обласної військової адміністрації, керівники (представники) виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з питань економіки.
Модератор: експерт з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України Євгеній Шаповалов.
Головною темою обговорення була релокація бізнесу із зони бойових дій. Проектний менеджер за напрямом реформа публічних закупівель «Prozorro» Команди підтримки реформ Мінекономіки Олексій Бахтінов детально розповів про програму релокації підприємств, що припинили свою діяльність через бойові дії, або могли б більш ефективно працювати в тилу, про типи підприємств які вже перемістили свою діяльність в інші місцевості та особливості впровадження даної програми.
Експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку Євгеній Шаповалов ознайомив учасників засідання з Методичними рекомендаціями у сфері місцевого економічного розвитку «Релокація підприємств та підтримка бізнесу громадами в умовах воєнного стану».
Напрацюваннями місцевих програм підтримки бізнесу в умовах воєнного стану поділився Степан Куйбіда, директор Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації. До обговорення проблемних питань здійснення релокацї підприємств із зони бойових дій також долучилася заступник Нововолинського міського голови Юлія Лефтер.
 
Під час загального обговорення актуальних проблем, учасників цікавили, зокрема, питання невідповідності цільового призначення земельних ділянок, на які планується перемістити підприємство, зміни місця реєстрації діючих підприємств тощо. Експерт АМУ з питань місцевого економічного розвитку Євгеній Шаповалов підсумував Діалоговий захід та закликав учасників долучатися до подальшого обговорення акутальних проблем місцевого економічного розвитку громад загалом, та питань переміщення виробничих потужностей із зони бойових дій, зокрема.
Для перегляду відео заходу звертайтеся до Регіональних відділень АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)