10 / Серпень, 2023

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, зустрівся 09 серпня 2023 року у м. Київ з делегацією Норвезької aсоціації місцевих та регіональних влад.

Норвезькі муніципалітети в зустрічі представили:

Йонас Андерсен Сайед, мер м. Сокндаль;
Одд Стенгеланд, мер м. Ейгерсунн;
Стенлі Вірак, мер м. Саннес;
Мерете Гріместад, керівниця відділу освіти та культури міста Сокндаль;
Боділ Сівертсен, виконавча директорка муніципалітету Саннес;
Еліта Цакуле, керівниця відділу міжнародних проєктів Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад.
 
Під час зустрічі значну увагу було приділено таким питанням:

  • обмін досвідом у сфері децентралізації та об’єднання громад;
  • шляхи реалізації інфраструктурних проєктів;
  • крос-культурне співробітництво та літні табори для дітей;
  • український досвід у забезпеченні життєдіяльності громад в умовах збройної агресії;
  • налагодження партнерств між муніципалітетами України та Норвегії.

Олександр Слобожан висловив вдячність норвезькій стороні за візит до України, а також за підтримку та співпрацю з українськими муніципалітетами: «Ми вдячні, що ви приїхали до України, незважаючи на те, що в країні йде війна, - це свідчення підтримки українських муніципалітетів та українського народу».

Під час обговорення проблемних питань він розповів про хід децентралізації та відбудови України:

«З початку повномасштабного вторгнення, значна кількість об’єктів інфраструктури була зруйнована вщент. Наразі існує потреба у розробці спільної стратегії держави та місцевого самоврядування та залученні міжнародної допомоги задля відновлення України», - зазначив Олександр Слобожан.

Норвезька сторона висловила підтримку муніципалітетам України та запевнила в подальшій підтримці.

«Ми, як представники місцевого самоврядування Норвегії та її громадяни, підтримуємо Україну і робитимемо все для її якнайшвидшого відновлення та процвітання. Ми розуміємо важливість завершення реформи децентралізації задля розвитку місцевого самоврядування. Потрібно працювати на довгострокову перспективу, в напрямку розвитку місцевої демократії», - зазначив Одд Стенгеланд, мер м. Ейгерсунн.

У межах робочого візиту норвезької делегації також:

7 серпня 2023 року м. Ейгерсунн (Норвегія) та м. Броди (Україна)  уклали угоду про партнерство, підписання відбулось у м. Броди,
9 серпня 2023 року угода про партнерство і співробітництво підписана в м. Бучі між містами Саннес (Норвегія) та Буча (Україна).

Нагадаємо, раніше партнерами вже стали м. Сокндаль (Норвегія) та смт. Залізці Тернопільської обл. (Україна). Мер міста Сокндаль Йонас Андерсен Сайед здійснив особистий велозаїзд з Норвегії до України: проїхав близько 2000 км за 11 днів, зібрав 117 000 норвезьких крон (540 000 грн.), які передав ЗСУ разом з автомобілем від норвезького фонду.

Асоціація міст України готова надалі сприяти встановленню контактів між українськими громадами та муніципалітетами європейських країн.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)