29 / Травень, 2017
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Віце-прем'єр-міністру – Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадію Зубку вирішити питання щодо можливого штучного стримування об'єднання територіальних громад на Київщині. Володимир Гройсман озвучив відповідне доручення під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України у п'ятницю.
«Я знаю, що у Києві є проблеми з децентралізацією, об'єднанням. Я доручу профільному Віце-прем'єр-міністру Геннадію Григоровичу Зубку, щоб він зібрав представників Київщини і вони обговорили це питання, прийняли системне рішення. Ніхто не має права, жоден чиновник, зупиняти процес децентралізації, бо він довів свою ефективність», – підкреслив Глава Уряду. Він наголосив, що мета децентралізації полягає у тому, щоб створити спроможні територіальні громади в країні, і жоден чиновник не в змозі зупинити цей процес. «Таке об'єднання означає нормальне медичне якісне обслуговування, дошкільна освіта – доступ до дитячих садочків, школи, інфраструктура. В цьому результат децентралізації», – зазначив Володимир Гройсман.
«Асоціація міст України неодноразово наголошувала, що процес формування спроможних громад на Київщині має багато перешкод. Київська область як столичний регіон має свою специфіку, і саме це певною мірою стримує  об'єднання територіальних громад», – зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
За його словами, «виходячи з того, що це пристоличний регіон, сформовано більше 40 проектів перспективного плану формування територій громад Київської області, і громади не можуть знайти компроміс в плані конфігурації об’єднання». «Проблема полягає в тому, що об’єднання відбувається навколо міст обласного значення, і передбачає зміну меж районів. І в цій ситуації лише обласна влада може пришвидшити цей процес», – підкреслив Олександр Слобожан.  
Нагадаємо, що 22 травня під час семінару-наради для регіональних консультантів АМУ та представників ЗМІ «Три роки децентралізації: підсумки, успіхи та перспективи об’єднання громад», Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пообіцяв провести нараду, на якій розглядатиметься питання об'єднання територіальних громад на Київщині (читати далі).
У свою чергу, Асоціація міст України звернулася з пропозицією до Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка та Голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана провести нараду за участю представників Мінрегіону, облдержадміністрації, АМУ щодо інтенсифікації процесу об’єднання територіальних громад на Київщині (читати далі).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)