04 / Жовтень, 2016

Асоціація брала участь у його розробці і підтримувала його прийняття

3 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав закон України №1509-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів".

Цей закон у рамках децентралізації вносить зміни до Бюджетного кодексу України і чітко унормовує питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, окремих видів плати за надання адміністративних послуг. Зокрема, йдеться про:

- адміністративний збір за державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

- адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- плату за скорочення термінів надання послуг у сфері державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

- державної реєстрації юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,

- плати за надання інших платних послуг, пов'язаних з такою реєстрацією.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, 8 вересня 2016 р. Верховна Рада України прийняла в цілому як закон проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів до місцевих бюджетів (реєстр. № 4386-д від 12.05.2016).  Вказаним Законом передбачається чітко унормувати питання зарахування до доходів загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, окремих видів плати за надання адміністративних послуг. Асоціація міст України брала участь у розробці законопроекту і підтримувала його прийняття. 

Посилання: Законопроект на сайті ВРУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)