29 / Квітень, 2020
28 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» №552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня.
Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Це дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок с/г призначення громадянами України.
Прикінцевими положеннями зазначається, що норми Закону набирають чинності з 1 липня 2021 року - право власності на земельні ділянки с/г призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Продаж державних та комунальних земель заборонений. Згідно підписаного закону, питання щодо надання іноземцям права купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.
Асоціація міст України вважає, що цей Закон допоможе в подальшому розвивати аграрний сектор громад та залучати додаткові інвестиції.
Нагадаємо, АМУ надавала експертний аналіз Закону, з яким можна ознайомитися тут. Також слід зазначити, що впровадження ринку землі однозначно вплине на надходження місцевих бюджетів, про що раніше у статті для видання «Дзеркало тижня» зазначав директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)