06 / Червень, 2023

05 червня 2023 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому було розглянуто законопроєкт № 9241 «Про оновлення державної регіональної політики в умовах відновлення регіонів та територій від наслідків повномасштабної збройної агресії проти України».

У доопрацьованій редакції Законопроєкту передбачено, зокрема:

  • коригування Державної стратегії регіонального розвитку України з огляду на виклики та наслідки повномасштабної збройної агресії проти України – протягом трьох місяців після прийняття та набрання чинності Законом;
  • коригування регіональних стратегій розвитку – протягом шести місяців від затвердження скоригованої Державної стратегії регіонального розвитку України;
  • затвердження стратегій розвитку територіальних громад – протягом шести місяців від затвердження регіональної стратегії розвитку відповідної області, Автономної Республіки Крим.

Чинним Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій» встановлено, що стратегії розвитку територіальних громад мають бути розроблені у строк до 27 січня 2024 р. (частина 6 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення»).

Тобто коригування регіональних стратегій розвитку розпочнеться орієнтовно з жовтня 2023 р. (після коригування Державної стратегії регіонального розвитку України) та триватиме до шести місяців – до березня 2024 р. Відповідно, граничний термін затвердження стратегій розвитку територіальних громад – орієнтовно до вересня 2024 р.

Це дасть органам місцевого самоврядування час на розроблення стратегій розвитку територіальних громад з урахуванням скоригованих пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку України та регіональної стратегії розвитку відповідної області, Автономної Республіки Крим.

Асоціація міст України дякує Комітету за плідну співпрацю та враховані пропозиції Асоціації, надані листом.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)