06 / Червень, 2023

Постановою Уряду від 28 квітня 2023 року № 419 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.

Однак обласні військові адміністрації відмовляють включати в перелік проєктів для фінансування за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти проведення будівельних робіт у найпростіших укриттях та будівництво швидкоспоруджуваних захисних споруд. Обласні військові адміністрації пояснюють таку позицію спираючись на роз’яснення від Міністерства освіти і науки України.

На думку Асоціації міст України, такі роз’яснення Міністерства суперечать таким нормативно-правовим актам, які зазначені в пункті 3 Порядку та умовах надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти, а саме:

  • пункту 8 Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд з фонду та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 24, ст. 682; 2023 р., № 23, ст. 1298): «В особливий період нарощування фонду захисних споруд здійснюється шляхом будівництва (монтажу) швидкоспоруджуваних захисних споруд, зокрема із спеціальних конструкцій блок-модульного типу, та облаштування найпростіших укриттів відповідно до завдань цивільного захисту, передбачених у планах цивільного захисту на особливий період Міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, органів місцевого самоврядування»;
  • пункту 3 розділу І наказу МВС від 9 липня 2018 р. № 579 “Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту”: «Фонд захисних споруд складається із захисних споруд (сховищ та протирадіаційних укриттів), зокрема швидкоспоруджуваних, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів (далі - споруди фонду захисних споруд) і є основним засобом колективного захисту населення».

Асоціація міст України звернулась до Прем'єр-міністра України з проханням вирішити дану проблему та вжити заходів щодо включення проєктів проведення будівельних робіт у найпростіших укриттях та будівництва швидкоспоруджуваних захисних споруд.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)