14 / Липень, 2023

Засідання фахової мережі з питань земельних відносин та комунального майна, проведене Асоціацією міст України в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", відбулось 13 липня 2023 року.

Участь у заході взяли понад 280 фахівців органів місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські голови та їх заступники, працівники сфери розпорядження комунальним майном громад, фахівці ДП «Прозорро.Продажі», представники Комітету ВРУ з питань економічного розвитку.

Метою заходу стало обговорення та оновлення стратегічного напрямку розвитку сфери «Комунальне майно», а також вирішення секторальних проблем у сфері комунального майна, а саме:
- робота в електронних сервісах та підготовка об’єктів до приватизації;
- реалізації нормативних актів на місцях у період воєнного стану;
- вирішення та роз’яснення низки проблемних питань у сфері приватизації комунального майна у сільських, селищних та міських радах;
- обговорення особливостей передачі у власність із врахуванням невід’ємних поліпшень об’єктів нерухомості;
- обмін кращими практиками між громадами;
- збір та реалізація пропозицій до профільних Центральних органів виконавчої влади.


 
Олексій Мовчан, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, Голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном, розповів про підготовку до другого читання законопроєкту №6102Д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна».
Він закликав органи місцевого самоврядування підтримати законопроєкт листом підтримки, а також надати свої зауваження і пропозиції до документу. Відповідаючи на запитання щодо вірогідності створення окремого закону виключно щодо комунального майна, зазначив, що це питання сьогодні дуже актуальне, і створення законопроєкту - це на рівні проведення масштабної реформи в галузі.

Влада Сисой, Менеджер по роботі з клієнтами АТ «Прозорро.Продажі», детально ознайомила учасників заходу та надала вичерпні практичні поради при проведенні аукціонів на електронних сервісах  «Прозорро.Продажі» в період воєнного стану.

Інна Свистун, Начальник управління комунальною власністю Львівської міської ради, розповіла про особливості реалізації приватизаційних процесів на прикладі Львівської міської громади, поділилась прикладами успішних кейсів міської ради, обмінялась досвідом з учасниками заходу.
 
Ігор Гриненько, Перший заступник директора департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Івано-Франківської міської ради, зазначив про прийняття обєктів нерухомого майна до комунальної власності. Навів практичні поради та приклади Івано-Франківської міської ради.

Сергій Балко, Перший заступник начальника управління з питань комунального майна та земельних відносин, начальник відділу комунального майна Лубенської міської ради (Полтавська область), зупинився на проблемних питаннях у приватизаційних процесах, висвітлив складність реалізації повноважень радами з розпорядження комунальним майном у приєднаних сільських місцевостях.

Тетяна Медвецька, експерт з питань земельних ресурсів та комунального майна Асоціації міст України, модератор заходу, підбиваючи підсумки, зазначила, що під час засідання фахової мережі учасниками:
- визначено основну проблематику, яка існує наразі і потребує негайного вирішення чи роз’яснення;
- напрацьовано основні шляхи єдиного підходу в реалізації повноважень у сфері розпорядження комунальним майном;
- сформовано платформу співпраці та взаємодії між Центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- здійснено обмін досвідом на прикладі кращих практик реалізації приватизації комунального майна серед громад.
 
Відео засідання фахової мережі з питань з питань земельних відносин та комунального майна  знаходиться в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)