17 / Вересень, 2020
16 вересня Кабінет Міністрів України прийняв ряд нормативно-правових актів, які мають вплив на місцеве самоврядування у сфері соціального захисту населення.
 
1. Постанова «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (постанова)
Уряд скасував постанову № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» у зв'язку з втратою його актуальності.
 
2. Постанова «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 256» (порівняльна таблиця)
Уряд вдосконалив порядки використання коштів державного бюджету для виконання заходів із соціального захисту окремих категорій громадян (постанова № 256). Зокрема:
- механізми призначення та виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю приведені у відповідність системи надання адміністративних послуг через ЦНАП (розпорядження № 603)
- чисельність осіб, які отримують пенсію та / або державну соціальну допомогу, що не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде визначатись на підставі даних не тільки Державного підприємства „Інформаційно-обчислювальний центр”, але й Пенсійного фонду України в порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики;
- одноразова матеріальна допомога надаватиметься в межах передбачених бюджетних призначень на відповідний рік.
 
3. Постанова «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» (за інформацією Урядового порталу)
Урядом визначено:
- з 1 липня 2021 року встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі до 400 гривень пенсіонерам старше 75 річного віку, в яких розмір пенсійної виплати не перевищує розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік, а також підвищення мінімальних пенсійних гарантій особам із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків з 1 712 грн до 2 500 гривень;
- продовження на 2021 рік виплати щомісячних компенсацій в розмірі до 500 гривень пенсіонерам старше 80 річного віку, які були запроваджені в 2020 році, а також розширення кола її одержувачів пенсіонерами, в яких розмір пенсії не перевищуватиме розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік;
- з 2022 року збільшення компенсаційних виплат пенсіонерам, яким виповнилося 75 років і більше та 80 років і більше на показник індексації пенсій;
- визначення дати індексації пенсій з 1 березня 2021 року.
 
Нормативно-правові акти Кабміну офіційно ще не опубліковані, тобто вони не набрали чинності. Їх остаточна редакція може відрізнятись.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)