14 / Листопад, 2019
14 листопада Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 від 1 жовтня 2019 р.
Частина норм цього Закону, які значно розширюють повноваження органів місцевого самоврядування, були перенесені до нього із законопроекту № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель», який був розроблений за участі Асоціації міст України та Проекту ПУЛЬС та розглядався у парламенті минулого скликання.
Зокрема, проєктом Закону №2194, прийнятим у першому читанні пропонується:
► Передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій)  до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.
Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності за межами населеного пункту
► Надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів.
► Надати повноваження із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виконавчим органам сільських, селищних, міських рад. Водночас, враховуючи різний стан забезпеченості органів місцевого самоврядування фінансовими та кадровими ресурсами, пропонується встановити, що цих повноважень виконавчі органи місцевого самоврядування набувають у разі прийняття відповідною радою рішення про їх здійснення.

Асоціація міст України висловлює підтримку таким змінам. Читати більше

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)