04 / Червень, 2020

4 червня Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства" (№3485). Сам проєкт передбачає внесення значної кількості змін до Виборчого кодексу України, а також до більше ніж 200 статей інших законів. Окрім цього, пропонується внесення змін до низки законів щодо відповідальності за порушення виборчого законодавства, функціонування Державного реєстру виборців, діяльності Центральної виборчої комісії. 3 червня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та аналітик АМУ Олександр Логінов взяли участь у засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та місобудування, на якому наголосили на низці загроз, які несуть у собі деякі запропоновані зміни. Зокрема, О.Слобожан акцентував увагу на тому, що запровадження пропорційної системи виборів до рівня громад з кількістю виборців від 15 тис. і більше не відповідає принципу доступу до виборів незалежних кандидатів. Також низка запропонованих змін виписана таким чином, що передбачає можливість фінансування та матеріально-технічного забезпечення процесу виборів і утримання представництв ЦВК за рахунок місцевих бюджетів. Абсолютно неприйнятною є також норми про призначення та проведення позачергових, проміжних, перших, додаткових виборів до органів місцевого самоврядування лише двічі на рік. 

Зауваження до законопроєкту №3485 АМУ висловила у листі до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Нагадаємо, Асоціація міст України не підтримує законопроєкт №3485, адже його реалізація створить інструмент примусової партизації місцевого самоврядування та усього суспільства, що протирічить принципам демократії та практично усуває простих громадян від участі у вирішенні питань розвитку громад, у яких вони проживають. 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)