17 / Липень, 2023

Засідання фахової мережі з питань місцевого економічного розвитку, організоване Асоціацією міст України в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", відбулось 14 липня 2023 року.

Мета заходу: проаналізувати та узагальнити актуальні проблеми органів місцевого самоврядування у сфері містобудування, сформувати пропозиції щодо їхнього вирішення.

Участь у заході взяли понад 45 фахівців органів місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські голови та їхні заступники, керівники органів управління архітектури та містобудування.

Оксана Бессонова, заступник начальника управління архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Миргородської міської ради (Полтавська область), зосередила виступ на проблематиці планування території на місцевому рівні.

Євгеній Поляков, заступник директора департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради, розповів про взаємодію органів державної влади та місцевого самоврядування при розробці містобудівної документації на місцевому рівні, врахування державних інтересів при розробці такої документації.

Володимир Кухар, заступник начальника відділу генерального плану міста управління планування території та містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради, наголосив на необхідності навчання та професійної підготовки публічних службовців.

Олеся Спесивцева, заступник Медвинського сільського голови (Київська область), наголосила на необхідності державної підтримки на розробку/оновлення містобудівної документації.

Катерина Березюк, заступник начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Турбівської селищної ради (Вінницька область), висвітлила проблеми громади у виготовлення містобудівної документації.

Ірина Маніліч, провідний спеціаліст сектору архітектури та містобудування Сторожинецької міської ради (Чернівецька область), зазначила про проблематику оновлення містобудівної документації, зокрема комплексних планів просторового розвитку та генеральних планів населеного пункту.

До обговорення проблемних питань та їх узагальнення долучились:

Юлія Музика, начальник відділу генерального плану управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради,

Артур Прокіпчук, заступник директора департаменту містобудування та архітектури - начальник управління планування території та містобудівного кадастру Івано-Франківської міської ради.

Наталія Рябцева, експерт Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку, модератор заходу, підбиваючи підсумки, зауважила, що Асоціація міст України планує розробку методичних рекомендацій у сфері місцевого економічного розвитку.

Вона зазначила, що в ході заходу вдалося сформувати перелік проблемних питань органів місцевого самоврядування у сфері містобудування та визначити пропозиції щодо їхнього вирішення.

 

Відео засідання фахової мережі з питань з питань місцевого економічного розвитку знаходиться в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)