16 / Квітень, 2020

Національна служба здоров’я розробила рекомендації щодо організації в умовах пандемії медичної допомоги пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне надання медпослуг та лікарських засобів.
Пацієнти з важкими хронічними захворюваннями потребують безперервної медичної допомоги або прийому ліків. В умовах пандемії та карантину таку допомогу отримувати стає складніше. Надзвичайно важливо громадам організувати доступність медичної допомоги таким пацієнтам.
У рекомендаціях НСЗУ йдеться про алгоритми дій для ОДА, об`єднаних територіальних громад, районних, міських, сільських та селищних рад, а також керівників медичних закладів, які допоможуть організувати безпечне та безперервне:
- надання медичної допомоги на амбулаторному етапі пацієнтам, які потребують діалізної терапії, хіміотерапії та променевої терапії;
-  передачу ліків пацієнтам, яким життєво необхідне медикаментозне лікування: замісна підтримувальна терапія, антиретровірусна терапія, лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід кабінетів контрольованого лікування - ДОТ);
- надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам, яким надання медичних послуг потрібно терміново та невідкладно (інсульти, інфаркти тощо).
Рекомендації можна завантажити за посиланням
Зокрема, на рівні об`єднаних територіальних громад, районних, міських, сільських, селищних рад, а також керівників медичних закладів:
  1. Спільно затвердити план дій в умовах епідемії COVID-19 для безпечного та безперервного надання медичної допомоги на амбулаторному етапі чи забезпечення логістики життєво необхідних лікарських засобів пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне надання медичних послуг та медикаментозного лікування з напрямків:
  • діалізна терапія
  • хіміотерапія та променева терапія в амбулаторних умовах
  • замісна підтримувальна терапія
  • антиретровірусна терапія
  • лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід ДОТ).
2. Зібрати дані щодо пацієнтів, які потребують транспортування згідно з індивідуальним графіком лікування (отримання процедур) і щодо пацієнтів, яким необхідна своєчасна доставка життєво необхідних лікарських засобів.
3. Розробити маршрути транспортування пацієнтів згідно з індивідуальними графіками отримання медичних процедур з дотримання умов інфекційного контролю.
4. Розробити маршрути транспортування медичного персоналу для забезпечення логістики життєво необхідних лікарських засобів пацієнтам, яким життєво необхідне безперервне медикаментозне лікування  з індивідуальними графіками отримання процедур з дотримання умов інфекційного контролю.
5. Організувати безперебійне транспортування вищезазначених пацієнтів та медичного персоналу до місць надання медичних послуг за допомогою транспортних ресурсів органів місцевого самоврядування із забезпеченням дотримання умов інфекційного контролю під час транспортування та отримання медичної послуги для недопущення інфікування таких пацієнтів та медичного персоналу COVID-19.
6. Відпрацювати маршрут пацієнтів, яким життєво необхідне безперервне надання медичних послуг та медикаментозного лікування з напрямків: діалізна терапія, хіміотерапія та променева терапія в амбулаторних умовах, замісна підтримувальна терапія, антиретровірусна терапія, лікування туберкульозу на амбулаторному етапі (використовуючи підхід ДОТ), у випадку інфікування COVID-19. Довести маршрут до відома керівництва медичних установ де вищезазначені пацієнти отримують лікування згідно з графіком.
7. Організувати і забезпечити безпечне та безперервне надання медичної допомоги на стаціонарному етапі пацієнтам, яким життєво необхідне надання медичних послуг (інсульти, інфаркти та інші невідкладні стани), а саме: розробити маршрути пацієнтів і довести їх до відома до відома керівництва медичних установ (ЕМД та лікарень).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)