09 / Листопад, 2020
6 листопада відбулося онлайн засідання робочої групи громанської ради при Міністерстві цифрової трансформації щодо запуску нового правового режиму «Дія City». Позицію Асоціації міст України на заході представляла експертка з правових питань Інна Скляр.
За результатами обговорення було прийнято рішення напрацювати зауваження та пропозиції до законопроєктів, спрямованих на врегулювання питання діяльності Дія City.
В Парламенті вже зареєстровані два законопроєкти:
- № 4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»
- №4305 «Про внесення змін до кримінального законодавства щодо особливого порядку здійснення розслідування кримінальних правопорушень з метою забезпечення належних умов для розвитку цифрової економіки»
Загалом проєкти Законів спрямовані на «лібералізацію трудових відносини між резидентами «Дія City» та особами, працю яких вони використовують. Також з'являється  можливість обрання контрактної форми трудового договору та найму працівників на підставі гіг-контракту. Гіг-контракт – це новий інструмент, який зберігає переваги гнучкості цивільно-правових відносин, виключає ризик перекваліфікації відносин у трудові та забезпечує соціальні гарантії гіг-працівнику.
Слід зазначити, що законопроєкти підготовлені згідно однієї з ключових цілей Мінцифри — збільшити частку IT у ВВП країни до 10% (зараз вона складає менше 5%).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)