03 / Листопад, 2023

01 листопада 2023 року відбувся Форум «Форум з планування відновлення на місцевому рівні», під час якого представники органів центральної влади та місцевого самоврядування обговорили законодавче забезпечення та механізми співпраці у відбудові громад.

 

З вітальним словом до присутніх звернулись:

Мацуда Кунінорі, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні,  

Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні.

Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України, представила під час Форуму позицію місцевого самоврядування та зазначила, що роль муніципалітетів у відновленні є дуже важливою, адже вони мають виявляти, фіксувати пошкодження об’єктів, забезпечувати роботу відповідних комісій, вносити данні до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, організувати роботу з надання допомоги мешканцям та відбудові об’єктів інфраструктури, соціальних і громадських об’єктів. В той же час муніципалітети мають знаходити для всього цього кошти, хоча мають проблеми з кадрами, знаходяться в небезпечній ситуації, повинні одночасно займатись відбудовою й пошуком фінансового ресурсу.

«Зважаючи на те, що в місцевому самоврядуванні вже сьогодні діють механізми прозорості та відкритості, визначені законом, діє прозоре використання коштів, з конкретними процедурами, інформація відкрита. Тому й на центральному рівні всі документи повинні бути прозорими й зрозумілими, не повинно бути чотирьох реєстрів пошкоджених об’єктів, порядків по роботі комісій з неможливими для реалізації процедурами, надання повноважень без фінансування, платформ без системи впровадження та іншого такого. Не повинно бути в законопроектах, як в 9664, бажання усунути громаду, орган місцевого самоврядування, від планування її території», - зазначила О.Продан.

Під час Форуму були представлені десять громад, які відібрані у пілотному проєкті з планування відновлення на місцевому рівні за участі ПРООН та за фінансування Уряду Японії у межах проєкту «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною».

Модерував Форум Олександр Солонтай, керівник ГО «Агенція відновлення та розвитку».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)