09 / Листопад, 2020
9 листопада відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому затверджено остаточну редакцію підготовленого в Комітеті проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» №4101-д. Цей законопроєкт підготовлений на основі обговорення зауважень і пропозицій до законопроєктів 4101, 4101-1, 4101-2, 4101-3.
Асоціації міст України, під час опрацювання окремих норм проєкту закону в робочих групах і на засіданнях Комітету, вдалося відстояти виключення із законопроєкту №4101-д (до першого читання) загрозливої для місцевих бюджетів норми щодо звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку.
Враховуючі численні звернення органів місцевого самоврядування до Парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та окремих народних депутатів щодо недопущення звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку, Комітет вирішив відкласти прийняття остаточного рішення по цьому питанню та схвалено рішення про доопрацювання законопроєкту до другого читання в частині оподаткування земельним податком земель залізничного транспорту.
Асоціація міст України продовжує роботу з відстоювання інтересів місцевого самоврядування та збереження фінансового ресурсу для територіальних громад, зокрема на фінансування освіти та охорони здоров’я.

Нагадаємо, 2 листопада Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики проголосував за звільнення Укрзалізниці від сплати земельного податку. Відео засідання можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=vOJTJzzXQUA (голосування дивитися з 1:32:00).
АМУ категорично проти звільнення АТ «Укрзалізниця» від сплати земельного податку (читати більше).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)