18 / Квітень, 2024

18 квітня 2024 року відбулася робоча зустріч між Міністерством освіти і науки України та Асоціацією міст України щодо обговорення та врегулювання основних питань реформи старшої школи.

Під час зустрічі обговорили питання:

- створення оптимальної мережі закладів освіти,

- розбудови зв'язків освіти з ринком праці,

- розвитку кадрового потенціалу,

- розмежування повноважень між місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування у сфері освіти.

Міністерство освіти і науки України презентувало напрацювання на основі піврічних обговорень реформи старшої школи та аналітику з її впровадження.

Владислав Ковальов, експерт з питань освіти Асоціації міст України, підняв до обговорення питання щодо механізмів впровадження реформи на територіях, де ведуться активні бойові дій та окупованих територіях. На, жаль чіткого розуміння щодо механізму впровадження немає, проте представники Міністерства запевнили, що робота над формуванням мережі буде проводитись, та рекомендують громадам планувати цю реформу згідно графіку, підлаштовуючись під умови війни.

Залишається відкритим питання також і щодо фінансування закладів старшої школи на сільських територіях, зокрема в частині оплати житлово-комунальних послуг, проживання та харчування учнів з інших населених пунктів. На думку Асоціації міст України, таке фінансування має бути забезпечено за кошти Державного бюджету.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)