02 / Червень, 2023

30 травня 2023 року в ДП «Ліси України» відбулась нарада з представниками Асоціації міст України.

Участь в засіданні взяли:

 від Асоціації міст України 
Оксана Піцик, Смідинський сільський голова (Волинська область),
Олександр Гаврилюк, Маневицький міський голова (Волинська область),
Андрій Мироняк, Яремчанський міський голова (Івано-Франківська область),
Олексій Гнатюк, Заступник Прилісненського сільського голови (Волинська область),
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, 
Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України,
Ярослав Рабошук, Директор Аналітичного центру АМУ, перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України;

від Держлісагенства та ДП «Ліси України»

Віктор Смаль, Т.в.о. Голови Держлісагентства,
Юрій Болоховець, Т.в.о. Генерального директора ДП «Ліси України», 
Ігор Лицур, Виконавчий директор ДП,
Тарас Ткачук, Радник т.в.о. Генерального директора ДП,
Володимир Рейман, Директор Департаменту безпеки ДП,
та інші;

Олександр Матусевич, народний депутат України, голова парламентського міжфракційного депутатського об'єднання Відновлення та розвиток лісів України.

Юрій Болоховець,Т.в.о. Генерального директора, презентував реформу державної системи лісового господарства, підсумував результати проведеної реорганізації підприємств і озвучив плани по продовженню реформи.

Олександр Матусевич, народний депутат України, запевнив присутніх в підтримці реалізації спільних напрацювань ДП «Ліси Укравни» та представників місцевого самоврядування для забезпечення максимальної ефективності земельних ділянок під лісовими насадженнями.

Від місцевого самоврядування виступили О.Слобожан, А.Мироняк, О.Піцик, О.Гаврилюк, О.Гнатюк, О.Продан та озвучили наступні питання:

  • порушення прав місцевого самоврядування в законопроекті, розміщеному на сайті ДП «Ліси України» щодо управління об’єктами лісової власності,
  • розвиток комунальних підприємств в лісогосподарстві, 
  • забезпечення надходжень податків і ренти від використання лісових земельних ділянок,
  • розвиток малого підприємництва в галузі лісової переробки,
  • механізми передачі виробничих потужностей ДП підприємцям, які створюватимуть робочі місця та сплачуватимуть податки до відповідних територіальних громад, 
  • можливості обміну земельних ділянок комунальної власності та ДП "Ліси України" для розширення можливостей громад в наданні ділянок для житлового будівництва, в тому числі учасникам бойових дій, 
  • проблеми вилучення заліснених земельних ділянок із власності територіальних громад та інші.

Юрій Болоховець запропонував питання законопроєкту обговорити на окремій зустрічі та відповів спільно з Ігорем Лицуром на всі поставлені представниками місцевого самоврядування питання поточної співпраці.
Він зазначив, що ДП «Ліси України» вже отримало від громад понад 17 тис. га заліснених територій сільськогосподарського призначення абсолютно добровільно, а також додав, що ДП "Ліси України" цього року планує забезпечити рекордний обсяг податкових надходжень, майже половина з якого буде сплачена до місцевих бюджетів.

«Важливо, що такі податки як ПДФО сплачуються підприємством за місцем розташування лісництв. Проте погоджуюся з шановними колегами у тому, що система оподаткування лісогосподарської сфери є застарілою та не створює стимулів для більш ефективного господарювання», - зазначив Т.в.о. Генерального директора ДП «Ліси України».

Олександр Слобожан зазначив, що громади зацікавлені в розвитку співпраці з лісгоспами, в створенні робочих місць для своїх мешканців і отримання податків зі своїх земельних ділянок.

«Дякуємо за готовність до співпраці з громадами, до розв'язання наявних проблем. Важливо, щоб на рівні закону були збережені правила, які забезпечують реалізацію реформи децентралізації та виконання органами місцевого самоврядування покладених на них повноважень. Тому сподіваємось на продовження діалогу та опрацювання всіх озвучених питань з користю для громадян України», - зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України.

Сторони домовились продовжити співпрацю, зробивши її системною, окремо обговорити зазначений законопроєкт і в робочому порядку вийти на рішення поточних питань.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)