24 / Квітень, 2019
24 квітня у Києві проходить конференція «Розумна Україна: цифрові технології для інноваційних міст». Захід проводиться як спільна ініціатива Kyiv Smart City та Фонду Фрідріха Еберта в Україні, за підтримки Київської міської державної адміністрації та Асоціація міст України.
Перспективи впровадження цифрових послуг та інструментів електронної демократії в українських містах обговорюють близько 200 учасників конференції
Асоціацію міст України на заході представляють експерт з місцевого економічного розвитку Діна Серебрянська та експерт з правових питань Інна Скляр.
  
З вітальним словом від АМУ виступила Д.Серебрянська: «Україна рухається в напрямку повної діджиталізації. І вкрай важливо, що органи місцевого самоврядування активно впроваджують е-урядування та електронні послуги, застосовують електронні реєстри і бази даних, забезпечуючи прозорість, перш за все, перед громадами.  Асоціація міст України підтримує цей рух! Ми збираємо і поширюємо кращі практики «розумних» міст,  ми прагнемо спільними зусиллями створити дієві механізми використання сучасних інструментів електронної демократії навіть у невеликих територіальних  громадах, адже цифрові технології є запорукою ефективного та відкритого управління. АМУ відкрита до співпраці з усіма, хто працює у сфері «цифрового» перетворення українських громад». Також експерт АМУ, наголосивши на важливості електронної демократії та електронного врядування, розповіла про опитування органів місцевого самоврядування, проведеному Асоціацією, яке показало, що багато громад ще не використовують такі інструменти,  але є й флагмани,  які мають вже чималий досвід, наприклад, місто Дрогобич. Д.Серебрянська  повідомила, що АМУ на підтримку розвитку електронної демократії розробляє  спільно з Радою Європи Дорожню карту з розвитку е-урядування в органах місцевого самоврядування.
  
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров презентував Концепцію Kyiv Smart City як інструмент горизонтальної системи управління містом та виступив модератором панельної дискусії про цифрову стратегію майбутнього.
Координатор ініціативи Kyiv Smart City Ярослава Бойко презентує спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та Фонду ім. Фрідріха Еберта щодо підтримки українських міст у розбудові електронної демократії.
Конференція покликана підтримати децентралізацію та запровадження он-лайн послуг  на місцевому рівні шляхом обміну кращими практиками та залучення міжнародного досвіду. Серед питань дискусії – створення мережі розумних міст для перетворення України на інноваційну технологічну країну.  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)