20 / Березень, 2023

Олександр Третяк, Рівненський міський голова, Голова Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України на запрошення Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад (KS)  12-16 березня 2023 року відвідав Норвегію та взяв участь у Саміті місцевого самоврядування Норвегії.

Саміт відбувся за участі Прем’єр-міністра Норвегії Йонас Гер Стере, та розпочався з сюжету про Миколаїв (https://vimeo.com/mediaservice/review/806791800/1c476af22b), знятого норвежським журналістом  у лютому – березні 2023 року за сприяння Асоціації міст України та участі Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, який розказав про виклики, з якими стикається місто під обстрілами.

Олександр Третяк на Саміті подякував народу Норвегії за надзвичайну підтримку та допомогу Україні, розповів про ситуацію, в якій знаходяться громади України в різних її куточках і запросив норвезьке місцеве самоврядування до посилення горизонтальної, прямої співпраці з українськими муніципалітетами.


Учасники Саміту тривалими оплесками після виступу Олександра Третяка продемонстрували свою солідарність з народом України. Представники місцевого самоврядування Норвегії  висловились за посилення дружніх відносини з українськими громадами через співпрацю Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад та Асоціації міст України, що є багаторічними партнерами та вже сприяють налагодженню дружніх зв’язків між громадами обох країн.

У межах офіційного візиту, О.Третяк взяв участь в семінарі UKRAINETT, присвяченому питанням внутрішньо переміщених осіб в Україні, зустрівся з керівництвом KS та Норвезького інституту урбаністичних та регіональних досліджень (NIBR), а також обговорив співпрацю з мером м. Фредрікстад пані Сірі Мартінсен.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)