10 / Березень, 2021
Асоціація міст України ще в січні 2021 року зверталася до Міністерства освіти і науки України та до Міністерства юстиції України за роз’ясненням щодо реєстрації закладів, які надають повну загальну середню освіту у зв’язку із зміною засновника, яка відбулася внаслідок передачі закладів освіти з районного на базовий рівень. 
Громади повідомляють, що складнощі в процедурі реєстрації виникають, оскільки новим законодавством серед типів закладів середньої освіти не передбачається «заклад загальної середньої освіти», натомість – початкова школа, гімназія, ліцей. Для кожного з типів закладів передбачене обмеження щодо засновників. Зокрема, засновниками ліцеїв не можуть бути сільські та селищні ради, а також міста з населенням менше ніж 50 тисяч.
 З  роз’ясненням Міністерства юстиції України щодо цього питання можна ознайомитися за посиланням.
Разом з тим, зараз до низки освітніх законів готуються зміни в частині функціонування комунальних ліцеїв та забезпечення надання повної загальної середньої освіти в громадах. На засіданні Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновації минулого тижня розглядалися ці питання. Профільний Комітет прийняв рішення рекомендувати взяти за основу законопроєкт №4629-1, яким пропонується зняти обмеження із засновників ліцеїв, та забезпечити можливість опорним закладам освіти надавати повну загальну середню освіту.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)