23 / Січень, 2020

23 січня у м.Чернівці розпочалося дводенне засідання Секції АМУ з питань комунального майна. Учасники – керівники департаментів, управлінь та відділів місцевих рад з питань майнових відносин, представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства культури, молоді та спорту, представники Державного підприємства «Прозорро.Продажі» та експерти.
Захід проводиться в рамках Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ.

Модерує засідання Секції аналітик Аналітичного Центру АМУ з питань земельних відносин та комунального майна Тетяна Медвецька.
З привітальним словом відкрив захід Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, який зазначив, що питання управління комунальним майном є дуже актуальним для всіх громад, оскільки соціально-економічний розвиток території та майна, яке на ній знаходиться, залежить від ефективних управлінських рішень, створення конкурентного середовища для залучення інвестицій. Особливу зацікавленість міста викликає порядок оренди комунального майна, яке має статус пам’яток архітектури, адже в місті Чернівці багато споруд культурної та історичної спадщини. Міський голова побажав всім плідної роботи та додав, що метою таких заходів є допомогти органам місцевого самоврядування вирішити труднощі, які виникають у їх роботі, перейняти досвід у своїх колег та напрацювати спільно пропозиції до нормативно-правових актів, де є така необхідність.
Учасники засідання розглядають Закон України «Про оренду державного та комунального майна» №157-IX, який прийнятий 03.10.2019 та вступає в дію з 01.02.2020. Вивчають положення, які необхідно провадити найближчим часом на практиці. Важливим є те, що основна робота виконавчих органів органів місцевого самоврядування буде автоматизованою та переходить у електронні торгові системи.
Учасники спільно з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства протягом засідання Секції визначають проблематику та шляхи вирішення до нового Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, який є проєктом постанови Кабінету Міністрів України. Аналітик АМУ Тетяна Медвецька проінформувала, які заходи необхідно вжити органам місцевого самоврядування після прийняття Порядку.
 
   
 
 

Розпочав розгляд питань програми засідання радник голови фонду державного майна України, голова Постійно діючої комісії з питань комунального майна Київської міської ради Леонід Антонєнко, який розповів про десять новацій в Законі України «Про оренду державного та комунального майна», а також відповів на численні запитання представників органів місцевого самоврядування.

Експерт із захисту культурної спадщини Міністерства культури, молоді і спорту Вікторія Іваненко надала методичну допомогу щодо вдосконалення орендних відносин нерухомого комунального майна пам’яток культурної спадщини, порядку їх оформлення, внесенню до державного Реєстру та інше. Також був запропонований ряд пропозицій до Порядку, де окремим додатком визначаються правила передачі занедбаних пам’яток культурної спадщини.

Владислав Уривський, експерт з управління проєктами з органами місцевого самоврядування Державного підприємства «Прозорро.Продажі», надав представникам рад початкові знання по роботі з електронними торговими системами, порядку реєстрації, укладанню відповідних договорів та проведенні електронних торгів з продажу оренди. Крім того, він надав вичерпні відповіді щодо проблематики в ході застосування Порядку та загалом Закону.

Учасники заходу обговорили питання порядку денного та сформували пропозиції до законодавства, що враховують потреби та інтереси органів місцевого самоврядування в орендних відносинах комунального майна.

    

Переглянути сюжети телеканалу Чернівці і телеканалу Чернівецький промінь про засідання Секції АМУ з питань комунального майна.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)