21 / Листопад, 2019
21-22 листопада у Хмельницькому працює Секція АМУ з питань соціального захисту. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. Учасники – керівники управлінь та відділів місцевих рад з питань соціального захисту населення, представники Мінсоцполітики, експерти.
Відкрив засідання Секції та привітав учасників Хмельницький міський голова Олександр Симчишин: "Головна мета для кожного міста - побудова успішної, соціальної і комфортної держави. Ми готові ділитися своїми здобутками і навчатися новому. Обмін знаннями та напрацювання спільних ідей і пропозицій - те, чого ми очікуємо від засідання Секції. Багато робимо для розвитку соціальної інфраструктури і соціального захисту. Є багато успіхів. Тому вдячні АМУ за можливість розповісти про це".
Від Міністерства соціальної політики України учасників засідання привітала керівник експертної групи з питань житлових субсидій та пільг Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Тетяна Голубенко: "Ми будемо розглядати актуальні і важливі питання. Найгостріше – це пільги, субсидія і пов’язані із децентралізацією зміни. Сподіваюсь, що інформація та досвід, який ви сьогодні отримаєте, допоможе вам на місцях".
Аналітик Асоціації міст України з питань соціального захисту Назар Миколюк наголосив: "АМУ проводить уже не перший захід, який піднімає проблематику у сфері соціального захисту. Ми прагнемо сформувати єдину соціальну політику на місцях, щоб вона втілювалася на рівні держави. Ми сьогодні обговоримо найболючіші для місцевих влад аспекти соціального забезпечення та спробуємо разом напрацювати план дій для успішної реалізації соціальної політики".
Під час засідання секції учасники обговорюють такі питання:
- Державний бюджет України на 2020 рік та Бюджетний кодекс України: загрози та перспективи місцевих бюджетів в наступному бюджетному періоді;
- Продовження децентралізації у сфері соціального захисту населення: розподіл повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування;
- Реформування системи надання пільг та субсидій;
- Інформаційно-аналітичні системи Мінсоцполітики (ЄДАРП, АСОПД / КОМТЕХ, Житлові субсидії): проблеми практичного застосування;
- Закон України «Про соціальні послуги» № 2671: підзаконні нормативно-правові акти, змін до чинного законодавства.
 
У ході обговорення Державного бюджету України на 2020 рік та Бюджетного кодексу України, аналітик АМУ Н.Миколюк розповів про фінансування медицини, розподіл коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на освіту тощо. Він детально зупинився на конкретних діях Асоціації міст України, які були спрямовані на підтримку ОТГ, а саме охарактеризував позицію АМУ проти передачі зобов’язань держави на місцеві бюджети. Аналітик наголосив, що у бюджеті 2020 не закладено кошів на прозорі офіси, будівництво майданчиків і басейнів, як це було у 2019 році. Але передбачено фінансування на соціальні послуги. Зокрема, планується реалізація пілотних проектів з впровадження нових соціальних послуг.
Керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Любов Черська розповіла про продовження децентралізації у сфері соціального захисту населення, а саме про розподіл повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування. Експертка зазначила, що органи соціального захисту надають близько 100 різних послуг для мешканців громад.  І у 75% ОТГ вже створені органи для надання соціальних послуг населенню. «Є бюджетна програма компенсації витрат на реалізацію послуг з прийняття заяв та документів на пільги, субсидії, які приймаються на місцях. Це зробить послуги доступнішими, адже кожен житель громади зможе отримувати їх на місці, а не їхати в адміністративний центр, район чи область. Необхідно налагодити співпрацю між фронт- і бекофісом, перевести всі документи в електронний формат. В режимі онлайн можна швидко і оперативно передавати інформацію і, як наслідок, жителі ОТГ зможуть швидше отримувати необхідні документи та оформляти виплати, пільги і субсидії, що дуже спростить надання публічних послуг для людей похилого віку, людей з інвалідністю», - розповіла Л.Черська.
Робота засідання продовжується у форматі жвавої дискусії з обговоренням пропозицій та обміном досвідом.
22 листопада учасники Секції вивчатимуть досвід роботи Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування та Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації.
 
Сюжет МТРК "Місто" про засідання Секції АМУ з питань соціального захисту:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)