27 / Вересень, 2018
27-28 вересня в Полтаві працює Секція АМУ з питань земельних ресурсів та комунального майна. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. У роботі Секції беруть участь начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних ресурсів, представники органів державної влади та експерти. Всього понад 30 учасників з усієї України.
Відкрили засідання Секції секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та директор аналітичного центру, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук. Він окреслив напрямки роботи Секції:
- Перш за все, наше завдання тут - обговорити ті проблемні питання, які є в органах місцевого самоврядування, а конкретно в управліннях земельних ресурсів, для того, щоб виокремити речі, необхідні для удосконалення роботи управлінь. На засіданні секції, ми будемо обговорювати введення нових державних будівельних норм, що стосуються планування і забудови населених пунктів.
Тетяна Медвецька, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, розповіла учасникам про новинки законодавства. Зокрема, мова йшла про: розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад»; внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»: Закони України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».
  
Також учасники засідання розглянули й обговорили можливі шляхи вирішення проблем земель Міністерства оборони України та зміни Класифікації видів цільового призначення земель. Відбулось обговорення проблем зонування, забудови територій, а також питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення.
  
28 вересня засідання Секції продовжиться. Учасники будуть обмінюватись досвідом у галузі земельних питань на прикладі ГІС-систем містобудівного кадастру  Полтавської міської ради. Також начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних ресурсів, представники органів державної влади та експерти обговорять питання у сфері землеустрою.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)