15 / Квітень, 2022
1 квітня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №7221 «Про внесення змін до пункту 5 - 2 розділу 9 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (щодо застосування його положень в період дії правового режиму воєнного стану)». Закон отримав реєстраційний номер  2175-ІХ від 1.04.2022 після підписання Президентом.
Законом визначено, що для всіх надавачів державної допомоги, про які йдеться в пункті 6 частини першої статті 1 Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», в тому числі органам місцевого самоврядування, не потрібно враховувати норми статей 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 цього Закону та інші норми законодавства, що випливають із вказаних статей.
Також органи місцевого самоврядування у період дії правового режиму воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування звільняються від необхідності:
  • повідомлення про нову державну допомогу та про пропозиції щодо внесення змін до умов чинної державної допомоги;
  • подання інформації про чинну державну допомогу.
Уся державна допомога, що надається у період дії правового режиму воєнного стану автоматично вважається допустимою.
Таким чином, органи місцевого самоврядування зможуть оперативно реагувати на виклики та надавати державну допомогу отримувачам — суб’єктам господарювання будь-якої форми власності.
Схвалені Законом 2175-ІХ зміни були підготовлені за зверненнями органів місцевого самоврядування і відповідають потребам територіальних громад у період воєнного стану.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)