28 / Березень, 2023

Сьогодні, 28 березня 2023 року, розпочався другий Саміт за демократію, який триватиме до 30.03.2023. Саміт проходить під патронатом Президента США Джо Байдена та Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, мер Києва, виступив онлайн у дискусійній панелі «Розбудова демократії знизу: Глобальна декларація мерів за демократію».

Голова Асоціації міст України подякував всім міським головам, які підписали Глобальну Декларацію мерів за демократію, та наголосив на необхідності подальшої підтримки України, яка захищає спільні цінності свободи, людської гідності, демократії, рівності, прав людини й верховенства права.

Глобальну декларацію мерів за демократію підписали близько двохсот мерів міст з усього світу для спільного захисту демократичних цінностей, на знак солідарності з іншими містами, в тому числі і в Україні, які захищаючи права людей, громад, міст і націй визначають своє демократичне майбутнє.

"В Україні декларацію вже підписали 40 мерів наших міст. Тобто кожен п’ятий підписант цього глобального документу – мер українського міста. Це символічний доказ того, що цінності Декларації є дуже важливими для місцевого самоврядування України, – підкреслив Кличко. – За минулий рік повномасштабної війни агресором були викрадені понад 50 посадовців українських муніципалітетів. Досі в російському полоні 5 мерів українських місті. Їх єдина провина – це те, що вони не втекли і не стали зрадниками, а намагалися допомогати своїм громадам в умовах війни, забезпечити права мешканців громад. Ми все робимо для їх звільнення», – зазначив Кличко.

Він підкреслив, що органи місцевого самоврядування України робили і роблять все, щоб мешканці українських міст та селищ були захищені та отримували якісні послуги.

“Навіть під час війни гуманітарна допомога та базові муніципальні послуги надаються ефективно. Внутрішньо переміщені особи отримують необхідну допомогу. І ми зробимо все, щоб не було жодних дискримінацій, щоб дотримувались всі демократичні цінності, – адже саме на захист прав людей спрямована Декларація. Вже сьогодні ми в Асоціації міст України, яка об’єднує всі регіони, всі українські міста, плануємо майбутнє відновлення та відбудову наших громад задля комфортного життя їх мешканців. І також забезпечуємо зв’язки та співпрацю між громадами та з аналогічними об’єднаннями муніципалітетів демократичних країн світу, які об’єднує Декларація», – наголосив Віталій Кличко.

У цій частині Саміту взяли участь також: 

- Фемке Халсема, мер Амстердама;

- Тішаура Джонс, мер Сент-Луїса;

- Рохі Малік Лоу, лорд-мер Бунжула;

- Хосе Рохас Мендес, мер кантону Буенос-Айрес;

- О Се Хун, мер Сеула. 

Модератором заходу виступила посол Ніна Хачігян, спеціальний представник Державного департаменту США з питань дипломатії міст і штатів.

На Саміті також обговорюватимуть:

  • партнерство заради демократії, нові підходи до реформ;
  • переваги від демократії та можливих перепон на шляху її встановлення;
  • захист верховенства права від ворожих держав;
  • боротьба з корупцією як наріжний камінь чесної, підзвітної та демократичної економіки;
  • зміцнення профспілок – зміцнення демократії.

Зазначимо, у співпраці із Світовим Парламентом Мерів, GMF Cities та учасниками Пакту про вільні міста, підписанти Глобальної декларації мерів за демократію взяли на себе зобов’язання боротися проти посягання на цілісність інших держав, відстоювати вільні і чесні вибори та демократичні рухи у всьому світі, протидіяти фальсифікації виборів, недоброчесним виборчим практикам, порушенню свободи слова та втручанню в громадянський простір.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)