14 / Лютий, 2017
13 лютого у Харкові розпочала роботу Секція Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку. В її роботі беруть участь народний депутат України Анатолій Денисенко, представники територіальних громад з різних регіонів України, керівники економічних служб органів місцевого самоврядування обласних центрів та ін.
Захід проводиться в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Аналітик Асоціації міст України Ігор Пітцик презентував план реалізації Стратегії місцевого економічного розвитку АМУ та законодавчу карту реформування галузі «Сталий економічний розвиток». Під час дискусій було розглянуто всі пункти документу та напрацьовано положення щодо його вдосконалення, внесено ряд правок та пропозицій, які будуть враховані при розробці відповідних нормативно-правових актів. Як зазначив Ігор Пітцик, результати роботи засідання ляжуть в основу розробки стратегії і плану роботи АМУ на 2017 рік. Серед важливих питань, які необхідно розглянути, – це питання фінансування об'єднаних громад, створення в містах індустріальних парків, розширення повноважень і підвищення статусу органів місцевого самоврядування.
Також розглядаються питання вдосконалення взаємодії потенційних інвесторів з органами місцевого самоврядування, спрощення процедури залучення інвестицій і отримання необхідних погоджень як на рівні держави, так і на рівні регіонів. «Питання інвестиційних можливостей будь-якого міста дуже важливе. Велику роль у цьому відіграє місцева влада. Тому що саме вона показує, чим привабливе для інвесторів місто», - підкреслив Ігор Пітцик.
   
Під час засідання його учасникам представили Стратегію розвитку Харкова до 2020 року «Харків – територія успіху», а також були розглянуті особливості соціально-економічного розвитку міста. Заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що питання інвестиційної привабливості Харкова прописані у Стратегії розвитку міста, яка була прийнята торік на сесії міської ради. «Наскільки працює Стратегія, ми будемо оцінювати вже у кінці 2017 року. Але ми вже почали її реалізацію. Ми взяли за основу побажання громадськості, разом з експертами з різних сфер ми визначили найбільш важливі моменти для розвитку міста, які відображені в цьому документі», - повідомила Вікторія Грецька-Миргородська.
Учасники засідання обговорили проблемні питання місцевого економічного розвитку. Зокрема, реалізацію житлової програми Харкова, фіскальні стимули економічного розвитку громад, механізм розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції для об’єднаних територіальних громад, , підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в сфері місцевого економічного розвитку, розширення мережі громадських та комунальних організацій розвитку міст, повноваження органів місцевого самоврядування щодо захисту прав споживачів та інші.
Секція АМУ з питань місцевого економічного розвитку продовжує працювати 14 лютого. Представники органів місцевого самоврядування обговорюють проблеми та перспективи економічного розвитку міст.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)