29 / Листопад, 2019
Протягом двох днів 28-29 листопада у Луцьку триває виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Темою для обговорення було обрано функціонування закладів культури в умовах децентралізації.
Участь у заході беруть народні депутати України, представники міністерств, Волинської ОДА, облради, об'єднаних територіальних громад, працівники закладів культури та мистецтва області.
Асоціацію міст України представляють в.о. Луцького міського голови, Голова Волинського РВ Асоціації міст України Григорій Пустовіт та аналітик Асоціації міст Людмила Мозгова
Учасники засідання протягом двох днів обговорюють, як повинна розвиватися культурна політика на місцях, її базові ідеологічні концепти, чому важливо розвивати мистецьку освіту і яку роль у цих процесах відіграють ОТГ, а також як зберегти мережу бібліотек та музеїв у регіонах, які заходи на державному рівні пропонують передбачити в рамках відзначення 150-річчя від дня народження видатної письменниці Лесі Українки. Також на заході йшлося про можливість запровадження «культурного податку», що дозволить легалізувати та оцінити в грошовому еквіваленті багато культурних послуг, які поки не визначені на законодавчому рівні.
Заступниця міністра культури, молоді і спорту Ірини Подоляк відзначила, що "культура – це не тільки музеї, культура – це і «дороги, які вестимуть до кожної ОТГ і до кожного квітучого в майбутньому села". На її думку, культура – це своєрідний майданчик для діалогу.
Як зазначила Людмила Мозгова, в питанні розвитку закладів культури має діяти принцип «спільними зусиллями» держави, керівництв областей та міських, селищних і сільських рад.
В рамках виїзного засідання учасники знайомляться з моделями роботи культурно-мистецьких закладів Волині. Зокрема, відвідують Музей Волинської ікони, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Замок Любарта, Художній музей міста Луцька, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у с.Колодяжне, Луцьку музичну школу №1 ім. Фридерика Шопена, Луцьку міську центральну бібліотеку для дітей.
 
 

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)