30 / Червень, 2023

Понад 700 учасників – голови громад, архітектори, урбаністи, фахівці зі сталого розвитку міських територій різних країн світу, представники міжнародних організацій, що допомагають українським містам, взяли участь в Lviv Urban Forum 29 червня 2023 року.

Віталій Кличко, голова Асоціації міст України, мер Києва, зазначив, що відбудова України така ж важлива тема для цивілізованого світу та союзників України, як і підтримка Збройних Сил України та наближення нашої Перемоги: «Саме тому важливо мати спільні візії та проєкти щодо відбудови і оновлення України», - наголосив Віталій Кличко. Він зазначив, що особлива увага на Lviv Urban Forum приділена міжмуніципальному партнерству та обміну кращим досвідом і практиками між українськими містами та містами багатьох країн світу.

  

Андрій Садовий, міський голова Львова, голова Львівського реніонального відділення Асоціації міст України зазначив, що  сьогодні маємо говорити не просто про відбудову зруйнованих будівель, а про створення нових міст без радянської спадщини.

«Відбудувати – не зовсім правильно. Я часто спілкуюся з керівниками громад і дехто помилково думає, що зруйновану будівлю треба так само відбудувати, як вона і була. Так, це справді доречно, якщо це пам'ятка архітектури, однозначно треба її зберегти. Але якщо це будівля, яка повністю зруйнована, то моя порада – краще через архітектурний конкурс, маючи хороший концепт, запросити найкращих архітекторів і збудувати будівлю, яка буде пам'яткою архітектури 21 століття, яка буде надихати. Цього так бракує нам в Україні – будівель, які надихають», – сказав мер Львова.

Анатолій Шалаєв, в.о. виконавчого директора Львівського регіонального відділення Асоціації міст України зазначив, що Lviv Urban Forum це унікальна подія, яка дає шанс громадам переосмислити все міське планування, позбутися радянських бачень, набути безцінного досвіду, аби реалізувати його на місцях.

«Приємно, що так багато громад зі всієї України бере участь у Форумі. Я справді здивований, але це й свідчить про те, що ми готові змінюватися, повністю відійти від радянських світоглядів і починати будувати щось своє, унікальне разом із експертами з цілого світу. Після перемоги це однозначно буде інша країна.
Сьогодні багато відповідей на багато питань вже знайшли на форумі разом  з українськими і світовими міськими планувальниками і архітекторами. Тими, хто сформував принципи, за якими розвиваються європейські міста, і тими, хто втілює їх в Україні», - зазначив Анатолій Шалаєв.

  

Під час Форуму понад 40 спікерів світового рівня ділилися досвідом про те, як відбудувати Україну, чи потрібно відновлювати зруйновані простори і об’єкти в тому вигляді і тій системі цінностей, яка була закладена ще в радянські чи пострадянські часи, яку стратегію розвитку обрати громадам, що втратили свій найцінніший ресурс — людей. А також, як зробити простір таким, щоб мешканці захотіли повернутися і реалізуватись у своїй громаді — комфортним, інклюзивним і безпечним для життя. Як оптимізувати бюджет і ресурси, щоб створювати недорогі, але ефективні рішення, та як в громадському просторі зберегти пам’ять про події і людей, які творять нашу історію сьогодні.

Протягом  Lviv Urban Forum учасники з різних міст та країн ділилися атмосферою та досвідом, вивчали велоінфраструктуру Львова, відвідували пам’ятні місця, слухали надихаючі лекції та працювали у  воркшопах. Кожен з учасників, не залежно від досвіду, переймав нові ідеї та підходи, щоб надалі якісно відновлювати та розвивати свої міста.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)