17 / Жовтень, 2016

      За інформацією Міністерства освіти і науки України з 14 по 16 жовтня 2016 року в Києві відбувся 2-й Форум українських патріотичних справ "Ми українці".

    За результатами національного опитування, проведеного інститутом  соціології Національної академії наук України, переважна більшість населення України  - понад 60%- пишається тим, що вони є громадянами України. Про це зазначив заступник Голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко під час відкриття другого форуму українських патріотичних справ “Ми українці” 14 жовтня 2016 року у приміщенні МОН.

     “Спостерігаються деякі регіональні відмінності, але в цілому практично всі регіони України ствердно відповідають на питання, чи пишаються вони тим, що є громадянами цієї країни. Виняток - лише Донбас, там більшість людей вагаються щодо конкретної відповіді на це питання. Вони на роздоріжжі - не можуть сказати, що не пишаються, і що пишаються теж не можуть. Тому ми бачимо, що саме тут нам потрібно працювати найбільше”, - додав Ростислав Павленко під час свого виступу.

    З вітальним словом до учасників форуму також звернувся заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, який зазначив, що МОН чітко визначило напрям реформи шкільної освіти: “Ми повинні навчати дітей так, щоб після школи випускники були цілісними особистостями, інноваторами і, звичайно, патріотами цієї держави”. 

    Він наголосив, що навчання і виховання - єдиний процес. Саме тому українська школа має закладати патріотичне виховання наскрізно - у різні предмети, щоб воно легше та органічніше засвоювалось.

    “Не менш важливо й те, що ми не можемо виховувати дітей патріотами, якщо самі не показуватимемо приклад, якщо своїм повсякденним життям не свідчитимемо про речі, які говоримо дітям. Тому є багато сфер життя, в яких наше суспільство повинно працювати над собою в цих питаннях”, - підкреслив Павло Хобзей. 

     Форум тривав три дні – з 14 по 16 жовтня включно. Учасники слухали лекції та доповіді експертів щодо ролі національно-патріотичного виховання в Україні.

   15 та 16 жовтня в рамках форуму проводилася робота в секціях, де учасники напрацювали ідеї щодо розвитку національно-патріотичного виховання в Україні, технічного забезпечення цього процесу тощо. За результатами роботи було сформульовано резолюцію, яку буде надіслано до відповідних органів влади.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)