07 / Червень, 2019

6 червня 2019 року у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось перше засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року; Кабінет Міністрів України). Відповідно до рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 15.05.2019 року «Про затвердження складу робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року)» Головою робочої групи став голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Кремінь. Усього затверджено 45 членів робочої групи, серед яких науковці, представники профільних міністерств, профспілки, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експертного середовища. Від Асоціації міст України до складу робочої групи увійшла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

Наразі Комітет отримав близько 200 зауважень та пропозицій до даного законопроєкту. Тому попереду на робочу групу чекає складна робота, адже в усіх дискусійних питаннях необхідно досягнути компромісу. Зокрема, це стосується питань фінансування, соціально-економічного становища педагога, розв’язання проблем формування класів, недопущення звуження змісту та обсягу прав працівників закладів повної загальної середньої освіти, врегулювання спірних питань щодо прийому та звільнення з роботи керівників закладів освіти та педагогічних працівників пенсійного віку.

Цей законопроект має на меті забезпечити законодавче підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, підвищити якість освіти та освітньої діяльності, забезпечити зростання інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

 

«Прийняття цього законопроекту в другому читанні остаточно визначить пріоритетне ставлення до освіти та місії вчителя у суспільстві. Адже саме вчитель – це той стержень духовної культури, від якого залежить майбутнє нашої держави», ‒ на своїй сторінці у Facebook зауважив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України Олександр Співаковський.

Наступне засідання робочої групи з підготовки проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» реєстр. №10204 відбудеться 13 червня 2019 року. До обговорення виносяться найбільш гострі та дискусійні питання щодо оплати праці, трудових відносин та узгодженості термінології законопроекту.

Закон України «Про Регламент Верховної Ради України» передбачає внесення пропозицій та зауважень у 14-денний строк після прийняття законопроекту за основу.

Комітет запрошує всіх зацікавлених у вдосконаленні та модернізації загальної середньої освіти надсилати свої пропозиції та зауваження до 12 червня 2019 року на електронну адресу Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти kno@rada.gov.ua.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)