21 / Вересень, 2021
З нагоди Дня дошкілля, який цього року відзначається 26 вересня, Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, підкомітетом з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук  України організовано Всеукраїнський тиждень дошкілля 20–24 вересня 2021 року.
Урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дошкілля «Дошкільна освіта України 30» відбулося 20 вересня. На заході Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив, що головною метою державної політики у галузі дошкільної освіти є забезпечення доступної та якісної освіти для всіх дітей дошкільного віку, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі.
Так, 22-23 вересня відбудуться вебінари, до яких можна підключитися онлайн. Всі посилання на вебінари надані у програмі заходів.
 
22 вересня 2021 року:
  • 9.30-10.10, Освіта дітей раннього та дошкільного віку: виклики та перспективи
  • 10.20-11.00, Проєктування цифрового освітньо-виховного середовища для раннього розвитку дітей
  • 11.10-11.50, Прийняття дитиною дошкільного віку цінностей: досвід впровадження
  • 12.00-12.40, Вихователь і дитина: перспективи подальшого впровадження педагогічної системи «Впевнений Старт»
23 вересня 2021 року:
  • 9.30 – 10.10, Новий формат освітнього середовища для дітей дошкільного віку
  • 10.20 – 11.00, Послуги раннього втручання для дітей з особливими освітніми потребами: досвід та перспективи
  • 11.10 – 11.50, Організація здорового харчування в закладах дошкільної освіти
  • 12.00 – 12.40, Як успішно взаємодіяти з батьками: партнерство в дії
  • 12.50 – 13.30, Як керівникові почуватися впевнено під час перевірки закладу дошкільної освіти.
Асоціація міст України переконана, що від професіоналізму, мудрості й теплоти вихователів, уваги до унікального світу дитини залежить майбутнє життя кожної громади й усієї України. Звертаючи увагу суспільства на цінність дошкільного виховання, АМУ наголошує, що необхідно вирішувати проблеми дошкілля. Ефективність будь-якої системи, в тому числі й системи дошкільної освіти, вимагає належного фінансового забезпечення. На сьогодні основним джерелом фінансування дошкілля є кошти місцевих бюджетів. Проте для збереження і розвитку дошкільної освіти необхідно розширювати кількість джерел фінансування, в тому числі й за рахунок відповідної субвенції з Державного бюджету, про що АМУ неодноразово зазначала, зокрема й у листі до парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій. 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)